Destek

Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri

Öğrenci iseniz okulunuzdaki yetkili öğretmeninizden isteyiniz. Öğretmen iseniz Mebbis sistemine girip EBA şifresi alınız. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak EBA şifresini nasıl alacağınızı izleyebilirsiniz. Eğer özel okul öğretmeni iseniz E-Okul şifrenizle video daki işlemleri yaparak EBA şifresi alabilirsiniz. "Öğretmenin şifre alması" video izlemek için tıklayınız.
Öğretmen olarak giriş yapınız. Öğrenci şifre kısmından öğrencinin T.C kimlik numarasını girerek öğrenci şifresi verebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak nasıl EBA şifresi verebileceğinizi izleyebilirsiniz. "Öğrenciye Şifre verme" video için tıklayınız.
Bu tablet aktive edilmiş olabilir veya üstünüze kayıtlı bir tablet varsa EBA 017 hatasını görürsünüz. Tablet aktivasyonunu kaldırmak için tablet seri numarasını mdm@eba.gov.tr adresine e-posta atarak tablet aktivasyonunun kaldırılmasına yönelik talepte bulununuz.
Yayınlanan yönergeye göre verilen tableti minimum 4 sene kullanmak zorunludur. Yeni tablet geldi diye eskisi değiştirilemez.
E-kurs a giriş için EBA şifrenizi kullanabilirsiniz. Eba şifreniz yoksa yetkili öğretmeninizden alabilirsiniz. Eğer öğretmenseniz MEBBİS sistemine girip EBA şifresi alabilirsiniz.
Tabletin wi-fi bağlantısını kontrol edin, eğer hala çalışmıyorsa okulunuzdaki yetkili öğretmene danışın
Ağustos 2015 Tebliğler Dergisinde yayınlanan yönerge esas alınacak olup, öğrenci ve öğretmen nakil olduğu okula giderken tabletini yanında götürebilecektir.
Tabletlerin teknik servisten dönmediği durumlarda tabletin seri numarası ile birlikte durumu anlatan bir e-postayı tablet@eba.gov.tr adresine gönderiniz.
Haber ve etkinlik paylaşabilmek için öncelikle EBA’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesindeki “Paylaş” butonuna tıklayarak istediğiniz içeriği paylaşabilirsiniz.
Başka okulda görevlendirilmiş öğretmenler öğrencilerine EBA şifresi verememektedir. Sadece o okulda kadrosu olan öğretmenler okulundaki öğrencilere şifre verebilmektedir.
Şu an için EBA Ders’de bulunan lise ve ortaokul seviyedeki okullar içindir. Ama ilkokullar için içerik çalışmalarımız devam etmektedir.
Maalesef şimdilik özel okul öğrencilerine EBA şifresi veremiyoruz.
Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamadıkları için EBA’nın şifresiz kullanılabilen alanlarına erişebilmektedir.
Açıköğretim öğrencileri şu an EBA şifresi alamamaktadırlar. Fakat bu konuda çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır.
Mezun öğrenciler maalesef EBA şifresi alamamaktadırlar.
EBA şifresi olmadan EBA Derste bulunan Ölçme Değerlendirme modülünden faydalanılamaz.
EBA şifresini hem öğretmenler hem de öğrenciler Dyned şifresi olarak kullanabilirler.
Bunların dışındaki sorularınızı formu kullanarak bize iletiniz.

* Gerekli alanlar