Destek

Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri

  • Özel okuldaki öğretmenler, ücretli öğretmenler ve devlet okulundaki öğrenciler EBA'ya ve EBA Ders'e e-okul şifreleriyle girebilirler.
  • Özel okuldaki öğrenciler EBA'ya e-okul şifreleriyle girebilirler.
  • Açıköğretim öğrencileri EBA’ya ve EBA Ders’e açıköğretim şifreleriyle girebilirler.
  • Devlet okulundaki öğretmenler EBA'ya ve EBA Ders'e MEBBİS şifreleriyle girebilirler.
  • MEBBİS kaydı olan tüm öğretmenler e-devlet şifreleriyle de EBA'ya ve EBA Ders’e giriş yapabilirler.
Destek istediğiniz konuyu (1) olabildiğince ayrıntılı bir şekilde anlatınız, (2) T.C. Kimlik No’nuzu ekleyiniz ve (3) öğretmen mi yoksa öğrenci mi olduğunuzu belirtiniz.
E-kurs sayfasına MEBBİS, açıköğretim, e-okul gibi çeşitli yöntemlerle giriş yapılabilmektedir. Sahip olduğunuz bilgilerle (Örneğin sahip olduğunuz MEBBİS giriş bilgileriyle) giriş yapabilirsiniz. Bilgileriniz mevcut değilse Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Haber, video, görsel, ses, dergi ve doküman paylaşabilmek için öncelikle EBA’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ alt köşesindeki “+” butonuna tıklayarak istediğiniz içeriği paylaşabilirsiniz.
Mezun öğrenciler maalesef EBA’ya ve EBA Ders’e giriş yapamamaktadır.
MEBBİS şifresi olan tüm öğretmenlerimiz ile e-okul şifresi olan tüm öğrencilerimiz EBA’ya giriş yapabilirler. Fakat EBA Ders’e sadece (1) devlet okulundaki, özel okuldaki öğretmenler ve ücretli öğretmenler (2) devlet okulundaki öğrenciler ve (3) açıköğretim öğrencileri girebilmektedir.
Öğretmenler EBA’daki bilgilerini Profilim sayfasından “GÜNCELLE” butonuyla güncelleyebilirler. Öğretmenler ve öğrenciler EBA Ders’teki bilgilerini EBA Ders’teki SINIFLARIM VE GRUPLARIM sayfasından “BİLGİLERİMİ GÜNCELLE” butonuyla güncelleyebilirler.
Öğretmenler Profilim sayfasından “” simgesine tıklayarak görev yaptıkları okullar arasında geçiş yapabilirler.
Tabletiniz ile ilgili aktivasyon, şifre ve engelleme problemleri ile ilgili fatihprojesi.meb.gov.tr adresini ziyaret ederek "Fatih Projesi Tablet ROM'ları" bölümünden tabletinize uygun ROM'u indirebilirsiniz. Bu sayede tabletinizi herhangi bir sınırlama veya aktivasyon zorunluluğu olmadan kullanabilirsiniz.
Yayınlanan yönergeye göre verilen tableti minimum 4 sene kullanmak zorunludur. Yeni tablet geldi diye eskisi değiştirilemez.
Tabletin wi-fi bağlantısını kontrol edin, eğer hala çalışmıyorsa okulunuzdaki yetkili öğretmene danışın
Ağustos 2015 Tebliğler Dergisinde yayınlanan yönerge esas alınacak olup, öğrenci ve öğretmen nakil olduğu okula giderken tabletini yanında götürebilecektir.
Tabletlerin teknik servisten dönmediği durumlarda tabletin seri numarası ile birlikte durumu anlatan bir e-postayı tablet@eba.gov.tr adresine gönderiniz.
Bunların dışındaki sorularınızı formu kullanarak bize iletiniz.
Eğitim Bilişim Ağı sosyal bir eğitim platformudur. Bu platforma ait her türlü hata, öneri ve dileklerinizi destek@eba.gov.tr adresine okul ve kimlik bilgilerinizi de ekleyerekyollayabilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Tel: 0 312 296 94 00
* Gerekli alanlar