8.sınıf öğrencilerine Ortak Sınavlar öncesi prova

Bu Eğitim ve Öğretim yılında ilk kez düzenlenecek olan Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları öncesinde Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Merkez ve 7 ilçedeki Ortaokul 8.sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı gerçekleştirdi.

Sınav, 14-15 Kasım 2013 Perşembe ve Cuma günü 09:30 -11:30 saatleri arasında Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları kazanımlarına göre düzenlendi. Bu sınav kesinlikle yarıştırmak amaçlı olmayıp 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılacak olan sınavdaki kazanımların ne ölçüde öğretildiğinin tespitine yöneliktir. Bu deneme sınavı sonrası tüm okullarımız kazanım eksikliklerini belirleyerek gerekli önlemleri alacak, durumu Millî Eğitim Müdürlüğüne rapor edeceklerdir. Böylece çocuklarımızın Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavına en iyi şekilde girmeleri sağlanacaktır.
Gazi, Vakıfbank, Karadeniz Bakır, 7 Mart, Atatürk ve Çoruh Ortaokulunun 8.sınıf öğrencilerini deneme sınavı öncesinde ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram BAKIR, öğrencilere 2 hafta sonra girecekleri Merkezi Ortak Sınavları ile ilgili edindikleri bilgileri ve girecekleri mevcut deneme sınavı hakkındaki düşüncelerini sordu. Sonrasında hem Merkezi Ortak Sınavları hem de gün içersinde yapılacak deneme sınavı hakkındaki önemli detayları öğrencilere anlatan Millî Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ: “ Bugünkü deneme sınavı sizi 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde gireceğiniz Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları öncesinde prova ederek eksiklerinizi, tamamlamanız gereken ders bilgilerinizi sınamak ve gidermek amacıyla sadece Artvin ili ve ilçelerinde yapılmaktadır. Amacımız sizi Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavlarında başarılı sonuçlara ve hedeflerinize ulaşmanızı, ilimizi başarıyla temsil etmenizi sağlamaktır. Gezmiş olduğum okullardaki sınıflara, her sınıfın başarı durumuna göre fen lisesine yerleşme hedefleri veriyorum. Hedefe ulaşabilen sınıflarımızı yıl sonunda gezi ile ödüllendireceğiz.” dedi.
28-29 Kasım 2013 tarihlerinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavlarında, öğrenciler 28 Kasım’da 3 dersten (Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,) 29 Kasım’da diğer 3 dersten ( Fen ve Teknoloji, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce) sınava tabi tutulacaklar. Her dersin sınavı 40 dakika sürecek, diğer dersin sınavına girmeden önce 30 dakika ara verilecek.

15.11.2013
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.