Samsun İlkadım Halk Eğitim Merkezi'nin Dekoratif El Sanatları Karma Sergisi açıldı

  • kişi

İlkadım Belediyesi işbirliği ile düzenlemiş olduğumuz, Usta Öğreticimiz Gülizar Üçüncü tarafından hazırlanan Dekoratif El Sanatları Sergimiz 22 Ağustos Pazartesi günü Samsun'da bir AVM de açılmıştır.

SAMSUN-Müdürlüğümüz ile İlkadım Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Dekoratif El Sanatları Kursu sonunda sergi açılışı yapıldı. İlkadım Belediyesine ait Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde, İlkadim Halk Egitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Dekoratif El Sanatları Kursu, Halk Egitim Merkezi öğretmeni Gülizar Üçüncü ve 46 kursiyerin el emegi göz nuru eserleri görücüye çıktı.
Dekoratif el sanatları kursunda, gazete kayıtlarından, geri dönüşüm, ahşap boyama, rölyef, filografi, hamurdan seramik çiçek yapımı, koza ve titanyum çalışmaları sergilendi. Sergide yaklaşık 350 eser davetliler beğenisine sunuldu. Açılışa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK, Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl İlkadım İlçe Mill Eğitim Şube Müdürü Hıdır Okçu İlkadım Halk Egitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kemalettin AK, İlkadım Belediyesi Sosyal Kültür İşleri Müdürü Oktay Çakır Müdür yardımcıları, öğretmenler, kursiyerler ve davetliler katıldı.
Açılış kurdelesi öncesi konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye olarak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı 4 farklı kültür merkezinin mahallerde açılan 80’i aşkın kursta 3 binin üzerinde kursiyere eğitim verdiklerini söyledi.
Açılış için son hazırlıkları tamamlanan Derebahçe Sosyal Tesisi’nde yeni kurslar açacaklarını ifade eden Başkan Erdoğan Tok, 6 dönümlük alana inşa edilen içersinde toplantı ve düğün salonunu barındıran gençler için bilgi evleri olan Derebahçe Sosyal Tesisi’nde bayanlar için yeni kurs sınıfları ile spor yapılabilecek fitness salonu yapıldığını ifade etti.
Konuşmanın ardından serginin açılış kurdelesini katılımcılarla birlikte kesen Başkan Tok, sergi salonunda görücüye çıkan tüm ürünleri inceledi. Sergi gezisinin ardından Eğitmen Gülizar Çakmak Üçüncü İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’a girişini anlatan 3 boyutlu kağıt rölyef tabloyu hediye etti.
Sergi 1 hafta açık kalacaktır.
KANALI: Kültür/Sanat
PAYLAŞ: