Düzce Hürriyet Ortaokulu EXPO 2016 Antalya'da

  • kişi

Düzce Hürriyet Ortaokulu'nda kurulan Doğa Keşif Evi adlı doğa müzesinin Avrupa Okullar arası Ortaklık ağı olan eTwinning portalı üzerinden yürüttüğü EXPO Natura 2016 doğa farkındalık projesi 30 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında EXPO 2016 Antalya'da Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde sunuldu.

DÜZCE-5 farklı ülkeden 6 ortakla yürütülen projede; bitki yetiştirme, herbaryum gezisi, bitki kurutma teknikleri ile ilgili çalışmalar yapılarak bu uygulama çalışmaları sonucu öğrenciler bitki kurutma yöntemlerini öğrenmiş ve öğrendikleri bu bilgilerle bitki tanıtım kartları hazırlanarak bilimsel adları ile birlikte Antalya'da sunulmuştur.
Proje sergi açılışına Hürriyet Ortaokulu müdürü Gökmen ZEKİ ve öğrenci aileleri de katılmıştır. Fen Bilimleri öğretmeni Ayşe ARSLAN, öğrenciler Selin ŞAHİN ve Eren KABASAKALOĞLU'nun katılımları ile proje yerli ve yabancı doğayı seven tüm bireylere de anlatılarak, eTwinning portalı üzerinden yürütülebilecek çalışmalara dikkat çekilmiş ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunulmuştur.
KANALI: Bilim/Teknoloji
PAYLAŞ: