Gümüşhane Yıldız Eskicioğlu Anaokulu törenle açıldı

Yeni Mahallede yapılan ve birbirine çok yakın mesafedeki okulların açılışı için düzenlenen törene Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Mustafa Canlı, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, emekli öğretmen Yıldız Eskicioğlu, Şehit Jandarma Er Murat Yıldız’ın ailesi, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, okulumuz kurucu müdürü Akif Köse, kamu kurum müdürleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

GÜMÜŞHANE-Törende konuşan Vali Okay Memiş, eğitim tesislerini yapmak ve eğitim hizmetini yerine getirmenin güvenlik, sağlık ve belediye hizmetlerini yerine getirmek gibi devletin görev ve sorumluluğu altında bulunan bir konu olduğunu söyledi.

Emekli öğretmen Yıldız Eskicioğlu’nun kendi görevi olmadığı halde gönlünden ve kesesinden ciddi anlamda bir bağışta bulunarak bu tesisi yapmasının ayrı bir gurur meselesi ve mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Vali Memiş, Eskicioğlu’na teşekkür ederek, “İhtiyaç olan yerlerde okullar yapmak, ihtiyaç olan yerlerde eğitim tesislerini açmak ve bu sevgili öğrencilerimizi modern, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır şekilde eğitmek bizlerin görevi. Devlet bu görevi için, toplamış olduğu vergilerden bütçe ayırır ve bunu icra eder. Doğrudan görevi olmadığı halde, bu şekilde bir katkıda bulunarak gerçek bir vatanseverlik yapan Yıldız Eskicioğlu Hanımefendi gibi 15 Temmuz’da kendi görevleri olmadığı halde hayatlarını ortaya koyan çok sevgili vatandaşlarımız, Gümüşhaneli hemşehrilerimiz, şehit olan kardeşlerimiz de var. Onların da yapmış oldukları hareket son derece önemlidir. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Çok değerli şehidimiz Murat Yıldız kardeşimizin de mekanı cennet olsun” dedi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.