Yeni Özellikleriyle Yeni EBA Sizlerle

Yeni EBA 1 Aralık 2016 İtibarıyla Yayına Başladı

EBA’nın bu versiyonu, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine yeni bir logo ile sunuldu.
Yenilenen EBA’nın; haber, video, görsel, ses, kitap, dergi ve doküman modüllerinin “İçerik” başlığı altında sunulmasıyla bu alanlara çok daha kolay erişim sağlanıyor. İçerik sayfalarında daha sade ve arananların rahat bulunabileceği bir yapı oluşturuldu.
Paylaşımların daha çabuk yapılabilmesi için EBA sayfalarının sağ alt köşesine kırmızı bir buton eklendi. Zaman tüneli de eklenen profil sayfasında; aktivite detayları, Eba ders istatistikleri görüntülenebilirken diğer kullanıcıların hangi kişisel bilgileri görebileceği de kontrol edilebilecek. Ayrıca EBA Haber Modülü sosyal medyada paylaşılabilir hâle getirildi.

EBA Dersin Yeni Yüzü

EBA Ders, öğretmenlerin birbirleri ile etkili bir şekilde akademik iş birliği yapabilmesi ve öğrencilerle eğitsel paylaşımlarda bulunabilmesi amacıyla yenilendi. Öğretmenlerin EBA Ders’le oluşturduğu veya takip ettiği gruplar içinde eğitsel tartışmalara katılma, eğitsel paylaşımlar yapma, öğrencilere çalışmalar gönderme, kendine özel takvim planına göre ilettiği çalışmaları ve yaklaşan etkinlikleri takip etme imkânı sağlandı.
Öğrenciler EBA Ders’le sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte çalışmanın, iletişim kurabilmenin ve paylaşımda bulunmanın ayrıcalıklarından yararlanabilecekler. EBA Ders’le öğrenciler, öğretmeninin gönderdiği ödev ve alıştırmaları takviminden anlık takip ederek çalışmalarını zamanında yapabilecek. Dilediği zaman dilediği konuya çalışabilecek. Öğrenciler EBA Dersi kullanarak okulunda paylaşımlar yapma; oylama ve etkinliklere katılarak hem okulda hem de okul dışında öğrenmeye devam etme imkânını da elde etmiş oldu.

EBA Artık Cepte !

EBA’nın bu sürümü ile sunduğu önemli yeniliklerden biri de bu yeni yüzün mobil uygulamaya açılmış olması. Kullanıcılar cep telefonlarına EBA uygulamasını yükleyerek platformdaki haber, video, kitap ve dergi bölümlerine ulaşarak var olan içeriklerden yararlanabilecekler.
KANALI: Duyuru
 • Ebanin tablet ve cep telefonlarda kolaylıkla kullanilabilmesi ebanin çağ atlaması gibi bir düşünce. Bunu gerçekleştirmekte emeği geçenleri kutluyorum. Öğrenci neredeyse ebanin orada olması gerekiyor. Öğrenci şu an tablet ve cep telefonlarında. Bu, yabana atılamayan bir gerçek. Ayrıca emeği geçenlere teşekkür ederim.
 • eba gelişmeye, yenilenmeye devam ediyor. emeği geçen herkese teşekkürler.
 • iOS işlatim sisteminde de en yakın zamanda görmek isteriz uygulamayı .Teşekkürler
 • güzel bir çalışma olmuş.Ellerinize sağlık.
 • İçerik geliştirmedeki sorular kısmındaki eba soruları kısmında sıkıntı var filtrelemede sıkıntı var. detaylı aramada ders adı eklenmeli
 • Öğretmen soruları göndermeden ekranda çözemiyor. Çünkü cevaplar gözüküyor. Sınav ve soru havuzunda ortaokul öğretmenine lise soruları çıkıyor ve filtreleme işlemi çalışmıyor.
 • bilgi ve iletişim teknolojisi seçmeli dersi yok eba ders te ? gelişen eba'dan bu konuda da adım bekliyoruz.
 • Yüklediğim dosyayı okuldaki zümrem ya da diğer öğretmenlerle paylaşabiliyorduk ama şimdi olmuyor galiba.. Görüntü olarak da önceki daha iyiydi bana göre..
 • Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanları ve dersleri yok. Eklenmesi gerekiyor.
 • Bir çok yenilik eklenmiş. Bunu beğendim ancak özellikle Eba Ders kısmında önceki görüntü daha iyi gibiydi. şu an çözmekte zorlaniyorum ve hala ulasamadigim kısımlar var. Emekleriniz için teşekkürler
 • Merhaba. Yeni yüzüyle eba daha sade ve işlevsel. Yalnız sınıf güncellemelerinde sorun yaşıyorum. sanırım e-okul veri tabanı kullanılıyor. Bir sınıfı güncelliyorum. Hala eski listeyi gösteriyor. Ayrıca silmek istediğim sınıf ya da grubu silemiyorum. Tesekkür ederim.
 • Fen bilimleri konuları ile ilgili bazı videoları ders esnasında açamıyorum ..bu durum neden olabilir acaba
 • TEK TEK İLLERİMİZİ TANITACAK BELGESELLER OLURSA GÜZEL OLUR
 • FEN BİLİMLERİ DERSİNE AİT ARAÇ VE GEREÇLERİ TANITICI VİDEOLRIN OLMASI GEREKİR
 • Emekleriniz için teşekkürler çok güzel olmuş. EBA ya giren öğrenci adları ve öğretmen adları ve de kullanım oranları gösterilirse ona göre tedbir alınır ve amacına ulaşılır.Beden eğitimi Resim gibi derslerin içerikleri tamamlanması gerekir.
 • BEN KAYNAK KİTAPLAR KISMINI BULAMIYORUM
 • oldukça güzel. Emeğinize sağlık. Daha organizeli ve pratik olmuş.
 • Eğitimde, öğrencinin her ortamda eğitimin bir parçası olarak etkileşim içinde bulunmasını sağlaması ve bunun kontrol edilebilir olması önemli bir diğer husus olmakla birlikte, ortaöğretimde Mesleki ve Teknik Okulların ve özelde Ticaret Meslek Liselerinin Alan ve Dal derslerinin yüklenmemiş olması bizim için büyük sıkıntı yaratmaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.