"Okuyarak Açılır Kapılar" projemizi gerçekleştirdik

Sınıf Öğretmenimiz Hasret AKYOL’un tasarlamış olduğu projeye Okul Müdürümüz Musa SÜRER’in de katkılarıyla daha ileriye taşıyıp eğitim öğretimi eğlenceli hale getirmekte büyük bir adım daha atılmıştı. Kıymetli öğretmenlerimizden Uğur KORKUT ve Tuğba GÜRCAN’ın profesyonel çizim ve yağlı boya çalışmaları ile "Okuyarak Açılır Kapılar" Projemizi tamamladık.

DENİZLİ-Belevi Halil Uzun İlkokulu olarak öğrencilerimize okuma sevgisi aşılamak adına kitapları kapalı dolaplardan çıkararak, öğrencilerimizin ellerinin altında tutmanın daha doğru bir yaklaşım olduğundan yola koyularak, kitap okumaları ve serbest etkinlikler dersinde yapboz, satranç, jenga, mangala gibi akıl oyunlarını oynamaları için sınıf ortamında kitap okuma ve oyun oynama amaçlı köşe oluşturduk.

Sınıf Öğretmenimiz Hasret AKYOL’un tasarlamış olduğu projeye Okul Müdürümüz Musa SÜRER’in de katkılarıyla daha ileriye taşıyıp eğitim öğretimi eğlenceli hale getirmekte büyük bir adım daha atılmıştı. Kıymetli öğretmenlerimizden Uğur KORKUT ve Tuğba GÜRCAN’ın profesyonel çizim ve yağlı boya çalışmaları projeyi daha güzel daha renkli hale getirmişti.

Okul Aile Birliği Başkanımız Ramazan SARI’nın köyden temin ettiği işe yaramaz paletleri, 3. ve 4.sınıf öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri Hasret AKYOL ile birlikte zımparalayıp, boyayarak ardından öğrenci velilerimizin hazırladığı minderleri paletlerin üzerlerine geçirdiler.

Öğrencilerin başından sonuna aktif olması; her bir fırçada yeniohayaller kurup, her bir dokunuşta emeklerinin, alın terlerinin olması projeyi daha çok benimsemelerini sağlamıştı. Artık sabırsızlıkla hayallerinin gerçekleşmesini bekliyorlardı.

Ve beklenen gün geldi. Artık okuma geleneksellikten çıkarılıp, renkli çakıl taşlarıyla buluştu. Öğrenciler çakıl taşlarıyla birlikte kimi zaman içlerini deniz havasıyla doldurdu, kimi zamansa kocaman bir ağacın gölgesinde tekerleğin içinde nehre doğru sallandı. Zaman zaman da kendi dünyasını kurdu. Ve yine onlar, en zorlu kış günlerinde dahi okula gelirken ceplerinden çakıl taşlarını eksik etmedi.

Kitap kardeşliği; diğer sınıflar ve öğrenci velileri de okuyor…

Okuyarak açılır ya hani kapılar, tabi ki projemiz de sınıfta kapalı kapılar ardında kalmayıp, kapılarını önce okula daha sonra velilere açıyordu. Sacın bir ayağı olan velilerin de öğrencilere birer model olmaları sağlandı.

Öğrenmenin en temel ve en eğlenceli yönlerinden biridir okumak... Öğrenciler için eğitim ve öğretimi farkındalık yaratacak şekilde yapılandırmayı tercih etmek gerekiyordu ve bunun içinde okul-öğrenci-veli işbirliğini temele aldık. İşte bütün bunları sağlayan başta sınıf öğretmenimiz Hasret AKYOL’a ve projeye her türlü desteği verip imkan sağlayan Musa SÜRER’e, çizim ve boyamalarıyla Uğur KORKUT ve Tuğba GÜRCAN’a, Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan SARI’ya, 3. ve 4.Sınıftaki öğrencilerimizin velilerine ve asıl kahramanlarımız, geleceğimiz olan öğrencilerimize bu takım çalışması için teşekkürlerimizi sunarız.

Diğer fotoğraflar ve detaylı bilgi okulumuzun web sitesinde mevcuttur.

http://beleviilkokulu.meb.k12.tr/icerikler/quotokuyarak-acilir-kapilarquot-projemizi-gerceklestirdik_2893450.html
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.