Sarıkamış şehitleri anısına mevlid programı

Kırşehir Boztepe Gazi Osman Öztürk Ortaokulu Allahuekber Dağları'nda bundan 102 yıl önce şehit düşmüş askerler için mevlid programı düzenledi ve dua edildi.

KIRŞEHİR-Boztepe Gazi Osman Ortaokulunun Allahuekber Dağları'nda bundan 102 yıl önce şehit düşmüş askerler için düzenlediği mevlid programında Sosyal bilgiler Öğretmeni Şenol DÖNMEZ , vatan uğruna canlarını feda eden askerleri 102. yılında dualarla andıklarını söyledi.

Şenol DÖNMEZ, bu vatanın kolay kazanılmadığını belirterek, "Sarıkamış Allahuekber Dağları'nda şehit olan askerlerin acısı o gün o annelerin yüreğini nasıl yaktıysa bugün de bu acıyı biz yüreğimizde hissetmeliyiz. Kadınlar, acıları daha derinden hisseder. Allah, vatanımızın birliğini, bütünlüğünü bozmasın, bir daha bize böyle acılar göstermesin. Sarıkamış şehitleri ve bütün şehitlerimin ruhları şad olsun"

"Sarıkamış’ta gösterilen cesaret sayesinde Çanakkale’nin altyapısı hazırlanmıştır. Düşman denize dökülmüştür ve yurdumuzdan atılmıştır. Sarıkamış, Dumlupınar, Sakarya, Çanakkale, Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Ruhları şad olsun. Bu ülkeyi bize bu şekilde teslim ettiler.
KANALI: Etkinlik

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.