Pendik Mesleki Eğitimde "Bütçemi Yönetebiliyorum" projesi

Milli Eğitim Bakanlığı ve TEB Aile Akademisi işbirliği ile başlayan projeyle okulumuz Pendik Mesleki Eğitim Merkezi idarecileri ve öğretmenlerinin katıldığı konferans öğretim görevlisi Ayşe ÜNAL tarafından "Bütçemi Yönetebiliyorum" projesi başarıyla sunuldu. Ülkemizde aile bütçesinin çok zor şartlarla yönetilmesinin, çocuk yetiştirme, sağlık, eğitim, kıyafet, mutfak masrafı ve sosyal yaşam konusunda anne ve babayı ne kadar yorduğunun herkes tarafından bilindiğini, ek bütçe kaynağı ya da ek iş yapmayla nasıl zorluklar yaşanıldığı öğretmenlerimiz tarafından tartışıldı.

İSTANBUL-5 milyon kişiye ulaşılacak
Milli Eğitim Bakanlığı ve TEB Aile Akademisi işbirliği ile başlayan projeyle okulumuz idarecileri ve öğretmenlerinin katıldığı konferans öğretim görevlisi Ayşe ÜNAL tarafından "Bütçemi Yönetebiliyorum" projesi başarıyla sunuldu.
Ülkemizde aile bütçesinin çok zor şartlarla yönetilmesinin, çocuk yetiştirme, sağlık, eğitim, kıyafet, mutfak masrafı ve sosyal yaşam konusunda anne ve babayı ne kadar yorduğunun herkes tarafından bilindiğini, ek bütçe kaynağı ya da ek iş yapmayla nasıl zorluklar yaşanıldığı öğretmenlerimiz tarafından tartışıldı.
Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi; her yaştan öğrencinin, yetişkinlerin eğitim aldığı Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki eğitim Merkezi öğretmenlerinin aracılığıyla TEB Aile Akademisi işbirliği kapsamında seminerler ve uzaktan eğitimler verilecek.
Öğretim görevlisi Ayşe ÜNAL; Hedeflerinizi kısa, orta ve uzun zamanlı olarak bölerek ulaşmanın daha kolay olacağını belirterek başladı, konferans öncesi ve sonrası analiz anketleri uygulandı seminerin verimli geçmesini sağlandı.
Okul müdür Selami ÇİÇEK; Bu eğitimlerle; bütçe yapma, gelir gider dengesini sağlama, tasarruf ve yatırım yapma, borçlanma, finansal hak ve yükümlülükleri bilme gibi temel konular hakkında katılımcı öğretmenlerimiz bilgilendirildi dedi.
Müdür yardımcısı Fevzi TÜRKMEN; finansal okuryazarlık konusunda duyarlılık oluşturulmasının amaçlandı amaçlandığı seminerin mevcut bilgilerine yenilik kattığını belirtti.
Müdür yardımcısı Ender DÜZLER; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün başlattığı bu bilinçli yaklaşımla toplam 5 milyon kişiye Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri öğretmen, kursiyer, kalfa, çırak ve esnafa Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi kapsamında eğitimler verilecek olduğunu belirtti.
Sertifika dağıtımı yapıldı.
Okul idarecileri Yakup TAŞÇI, Şenay BİLİR, Fevzi TÜRKMEN, Ender DÜZLER ve Selami ÇİÇEK, konferans salonunda verilen eğitim sonrası öğretim görevlisi Ayşe ÜNAL ile birlikte seminere katılan öğretmen ve idarecilere sertifikalarını verdiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.