Pendik MESEM bilgilendiriyor

Okul müdürlerinden öğretmen-öğrenci-veli ve tüm personelin çıraklık eğitim ve mesleki eğitim, ustalık, kalfalık, denklik, kayıtlar hakkında bilgilendirilmesini isteyenler mesleki eğitim merkezimize başvurmaya başladılar. Bölüm tanıtımı için öğretmen Emine ÇETİN ve ekip arkadaşları hazırladıkları sunumu okul idaresiyle birlikte Kavakpınar İHL öğrenci velilerine görsel ve sözlü olarak gereken ilk çalışmalarını yaptılar.

İSTANBUL-MEB 6764 sayılı kanunla zorunlu eğitime geçiş uygulamaları ilk meyvesini verdi.
Okul müdürlerinden öğretmen-öğrenci-veli ve tüm personelin konu hakkında bilgilendirilmesini isteyenler mesleki eğitim merkezimize başvurmaya başladılar.
Bölüm tanıtımı için öğretmen Emine ÇETİN ve ekip arkadaşları hazırladıkları sunumu okul idaresiyle paylaşarak Kavakpınar öğrenci velilerine görsel ve sözlü olarak gereken ilk çalışmalarını yaptılar.
Güzellik ve saç bakım hizmetleri, Elektrik teknolojileri, Makine teknolojileri, Metal teknolojileri bölüm şefleri ve öğretmenler davet edildikleri Kavakpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü İbrahim AYDIN, müdür yardımcısı Mehmet TURGUT ve rehber öğretmen Mervenur DURMUŞ’a müdür odasında bilgi verdikten sonra konferans salonunda toplanan öğretmen, veli ve öğrencilere sunum yaptılar.
Her bölümün görsel ve sözlü olarak sunumunu yapan idareci ve alan şefleri sunum sonunda öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar. Özellikle iş bulma konusundaki tereddütlerini Emine ÇETİN ve Arzu Gürkan YEGİT ile paylaşan kız öğrenci velilerine çalışacakları işyeri adresleri konusunda yardımcı oldular.
Erkek öğrencilerin ise yoğun bir şekilde çalışma günleri ve okul dersleri konusunda Alper DALGIÇ, Atilla YURDAGÜL ve Mustafa YALÇIN dan bilgi aldıkları, sözleşme imzalatmak üzere işyeri isimleri ve firmalar hakkında öğretmenler tarafından yapılan açıklamalar öğrencileri memnun etti.
Kavakpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İbrahim AYDIN; daha önce kayıt için gönderdiği öğrencisinin mezuniyetinden sonra iş bulduğunu ve teşekkür için kendisine geldiğini belirterek öğrencilere bu fırsatı iyi düşünmeleri ve değerlendirmeleri hususunda önerisi oldu.
Müdür yardımcısı Ender DÜZLER ve okul müdürü Selami ÇİÇEK, veli ve öğrencilerin yoğun ilgisinden dolayı katılımcılara, okul müdürüne ve kendi ekibine teşekkür etti. Sunumun sonunda veli ve öğrencilere tanıtım broşürlerinin dağıtımından sonra kayıt tarihlerini açıklayarak okula davet etti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.