Pendik METEM tatilde de seminerlere devam ediyor; Öğretmenim bilgilendiriyor

6764 sayılı kanun gereği zorunlu eğitim içine alınan Çıraklık Eğitim konusunda okul veli ve öğretmen bilgilendirmelerine tatil engel olmuyor.

İSTANBUL- 6764 sayılı kanun gereği zorunlu eğitim içine alınan Çıraklık Eğitim konusunda okul veli ve öğretmen bilgilendirmelerine tatil engel olmuyor.
Mesleki eğitim merkezi idareci ve öğretmenlerince Pendik’te davet edilen okullarda seminerlere devam ediliyor. Pendik Hazerfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali ÇELİK öğretmen, veli ve öğrencilerini okula davet ederek Mesleki Eğitim Merkezleri, zorunlu eğitim, 6764 sayılı kanun, sigorta, öğrencilik hakları, sözleşme, kalfalık ve ustalık konularında bilgilendirilme yapılmasını istedi.
Okul müdürü Selami ÇİÇEK, müdür yardımcısı Ender DÜZLER tarafından velilere bakanlığın hazırlamış olduğu tanıtım videosu ve okul bölümleri tarafından hazırlanan sunular izlettirildi. Daha sonra bölüm öğretmenlerinden Alpaslan KASIMOĞLU makine bölümü ve alanları, Arif ALGÜL tarafından elektrik teknolojisi bölümü ve alanları hakkında, Arzu Gürkan YEGİT tarafından Güzellik ve saç bakım hizmetleri bölüm ve alanları hakkında bilgi verildi.
İş bulma konusunda destek:
Okul müdür Selami ÇİÇEK tarafından kayıt tarihleri, açık liseye kayıtlar, sözleşme yapılması, sigorta ve özlük hakları, denklik başvurusu ve kalfalık-ustalık sınavları hakkında bilgi verildi. Toplantıya katılan sınıf rehber öğretmenleri ile velilerin sorularına cevap verilerek kayıt için okulda birim oluşturulduğunu, müracaat edenlerden iş konusunda destek isteyenlere de oluşturulan iş yeri portföyünden destek verildiğini belirtti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.