Maharetli eller işbaşında. Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde aşçılar.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde Şubat 2017 dönemi Ustalık-Kalfalık sınavları başladı. 90 meslek dalında, 339 meslek ve kültür dersi sınavı açıldı.

İSTANBUL- Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde Şubat 2017 dönemi Ustalık-Kalfalık sınavları başladı. 90 meslek dalında, 339 meslek ve kültür dersi sınavının açıldığı dönem için denklik başvurusunda bulunan usta ve kalfa adayları 01 Şubat 2017 sabahı başlayan sınavlara öğretmen ve idarecilerin gözetiminde giriyorlar.
Özellikle uygulama sınavlarında okul bölüm şefleri, okul öğretmenleri ve idarecileri uygulamayı yerinde izleyerek sınav başarıları alkışlayıp önerileriyle moral vererek sınavın güzel geçmesini sağlıyorlar.

Maharetli eller iş başında
Aşçılık alanında ünlü restoranların şef ve aşçı adayları, ustalık ve kalfalık belgelerini hak edebilmek için girdikleri sınavda başarı için ter döküyorlar.
Restoran, lokanta ve otel çalışanlarının kalfalık sınavında hazırladıkları ürünlerin görsellik ve tasarım konusunda incelemek üzere okul müdür Selami ÇİÇEK müdür yardımcısı Şenay BİLİR ve öğretmenleriyle birlikte ziyaret ettiler.
Branş öğretmenleri Arif BOZTEPE ve Nilay ULU gurme (tatbilir) özelliklerini her ürünün tadına bakarak notla değerlendirdiler.
Öğretmen Arif BOZTEPE; ünlü restoran ve lokantalarda çalışan ancak belgesi olmayan adayların belgelerini aldıktan sonra Usta ve Kalfa unvanıyla çalışacaklarını kendi öz güvenleriyle mesleklerini daha çok önemseyeceklerini, maaşlarında artışların olacağını belirtti.

Kayıtlara devam:
Müdür yardımcısı Fevzi TÜRKMEN ise belgesi olmayıp aşçı olmak isteyenler için denklik müracaatlarını yapmaları, çalıştıkları yerde mutlaka meslekleri ile ilgili sigorta kayıtlarını yaptırıp primlerinin ödenmesini, yeni kayıt için usta öğreticisi belgesi olan bir ustanın yanında çalışmak kaydıyla açık lise kaydıyla okula müracaat edebileceklerini belirtti.
Müdür yardımcısı Ender DÜZLER ve Yakup TAŞÇI kayıtlar döneminde aşçılık alanı ve diğer alanlarda müracaat edenlerin olduğunu özellikle okul tanıtımı için gidilen kurumlardan müracaat olduğunu belirttiler.
Okul Müdürü Selami ÇİÇEK gıda sektöründe belgeli ve bilgili çalışanların olmasını çok önemsediklerini belirterek sınav görevli öğretmenlerine ve sınava girenlere teşekkür ederek başarılar diledi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.