STEM için fikirler havada uçuştu

08-10 Mart 2017 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek olan “Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı” ön toplantısı yapıldı. Üç bölüm halinde, yüksek bir enerjiyle gerçekleştirilen toplantıda, fikirler havada uçuştu.

İZMİR- Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 08-10 Mart 2017 tarihleri arasında İzmir’de “Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı” düzenlenecek. Kültür ve meslek derslerinden öğretmenlerin katılacağı STEM çalıştayı için, 17/02/2017 tarihinde Nevvar Salih İşgören Otelcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait İzmir Uygulama Oteli ve Öğretmen Eğitim Merkezinde bir ön toplantı yapıldı. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet BÜKÜM başkanlığında gerçekleşen toplantıya kültür ve meslek derslerine giren çeşitli alanlardan öğretmenler katıldı.

Öğrencileri erken yaşta bilimle, bilişim teknolojileriyle tanıştırıp, onları üreten bireyler haline getirmenin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet BÜKÜM, STEM çalıştayına katılmak için gönüllü olan öğretmenlere başarı diledi. Mehmet BÜKÜM, İngilizce Science, Technology, Engineering, Mathematic kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşan STEM çalıştayının verimli geçeceğine olan inancını vurguladı.

Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya MAHMUTOĞLU, tanışma, üretme ve fikirlerin paylaşımı şeklinde üç etapta gerçekleşen toplantının çok verimli geçtiğini ifade ederek, “Öğretmenlerimizin enerjisine hayran kaldım. Herkes birbiriyle bir şeyler paylaşmanın heyecanı içindeydi. Fikirler havada uçuştu. 8-10 Mart’ta yapılacak STEM çalıştayının İzmir’de planlanması çok isabetli bir karardı. Bugün bunu bir kez daha gördük.” dedi.
KANALI: Duyuru

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.