Pendik MESEMin Kararlılık belgesinden; Beyaz Bayrak belgesine serüveni

1991 yılında eğitim öğretime başlanan o zamanki adıyla çıraklık eğitim olan ve hayat boyu öğrenme eğitim kurumlarından olan, bugün ki adıyla Mesleki Eğitim Merkezi adıyla Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlanan okul “Kalder Kararlılık” belgesinden sonra “Beyaz Bayrak” belgesine sahip oldu.

İSTANBUL- 1991 yılında eğitim öğretime başlanan o zamanki adıyla çıraklık eğitim olan ve hayat boyu öğrenme eğitim kurumlarından olan, bugün ki adıyla Mesleki Eğitim Merkezi adıyla Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlanan okul “Kalder Karalılık ” belgesinden sonra “Beyaz Bayrak” belgesine sahip oldu.
Pendik oto sanayisine yakın, bünyesinde açık lise, denklik müracaatları, çıraklık eğitim, kalfalık ve ustalık eğitimi ile sınavlarının yapıldığı kurum olan Pendik Mesleki Eğitim Merkezi; Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl halk Sağlığı Müdürlüğü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde “temizlik ve hijyen kurallarına uygun” bulunarak “Beyaz Bayrak ” almaya hak kazandı.
1991 yılından günümüze sektörün içindeki okul:
Müdür yardımcısı Fevzi TÜRKMEN yıllardır bölgenin düzenli okullarından olan ve birkaç kez yer değişikli olmasına rağmen hizmet ve temizlik kalitesini düşürmeyen okulun Beyaz Bayrak’la ödüllendirilmesinin öğretmen öğrenci veli usta ve idareciler için onur verici olduğunu belirtti.
Müdür yardımcısı Ender Düzler ve Yakup TAŞÇI ise; hijyen şartlarının oluşmasında, iş güvenliği ve sağlığı eğitimlerinin verilmesinde ve TKY çalışmalarının verimli olmasında Beyaz Bayrak alınmasının önemli bir yeri olduğunu, bütün bunların Pendik Mesleki Eğitim idareci ve öğretmenlerinin kararlı, düzenli ve disiplinli çalışmasından kaynaklandığını belirtti.
Kayıt döneminde müracaatların yoğunluğu:
Müdür yardımcısı Şenay BİLİR ise mesleki eğitim merkezinde memnuniyet ve başarıların öğrenci kayıtlarında ve başvuruların yoğunluğuyla ortaya çıktığını, denetimlerin sonunda da aynı izlenimi denetçilerin görmesiyle Beyaz Bayrak kazanıldığını bunun devamı için tüm öğretmen ve öğrencilerle aynı çabanın sürdürüleceğini belirtti.
Beyaz Bayraklı açılış töreni:
Okul müdürü Selami ÇİÇEK; şubat önemi açılış töreninde mesleki eğitim merkezi olarak işveren, öğretmen, öğrenci birlikteliğinin en güzel örneğinin kazanılan başarılar olduğunu belirtti. Açılış törenleri ve yıl sonunda başarılardan bahsetmenin gurur verici olduğunu, mezun olan gençlerimizin iş sahibi olduklarını görmenin yanında temiz ve hijyen şartları açısından Pendik mesleki eğitim merkezinin başarılı bir kurum olduğunun tescillenmesinin okul ve tüm ekip adına güzel bir başarı olduğunu belirterek tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.