"Al Götür Oku Getir" Projesi

Belevi Halil Uzun İlkokulu ve Ortaokulu okul müdürümüz Musa SÜRER’in girişimleriyle, hayırsever iş adamı Halil UZUN Bey’in yardımları sayesinde gerekli finansman desteği oluşturularak daha önceki “Okuyarak Açılır Kapılar” projemizi de destekler nitelikte olan İlçemizin İlk Koridor Kütüphanesi “Al Götür Oku Getir” projesini kurumumuza kazandırdık.

DENİZLİ- Çal Her kitap içerisinde yeni dünyalar taşır. Kitaplar yardımıyla kimi zaman uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara seyahat ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, kimi zaman hüzünlerimizi kimi zaman neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, tanımadığımız evlere konuk oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık eder, geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz.

Kitap okuyan, okuduklarını değerlendirebilen, sorgulayabilen nesiller yetiştirebilmek amacı ile planladığımız; Okul Müdürümüz Musa SÜRER’in girişimleriyle, hayırsever iş adamı Halil UZUN Bey’in yardımları sayesinde gerekli finansman desteği oluşturularak daha önceki “Okuyarak Açılır Kapılar” projemizi de destekler nitelikte olan İlçemizin İlk Koridor Kütüphanesi “Al Götür Oku Getir” projesini kurumumuza kazandırdık. Kitaplığımızda İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz için seri hikaye kitapları, romanlar, yüz temel eser, dergiler vb. bulunmaktadır.

Ayrıca “Kitapla Buluşma Vakti” projesi kapsamında; Okul Müdürlüğü’nce belirlenen çizelge ile her hafta dönüşümlü olarak, ders saatlerinin ilk 20 dakikasında, anonslar yapılarak aynı anda öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz kitap okumaktadır. Her ayın sonunda ise o ayın “Kitap Kurdu” belirlenerek ödüllendirilecektir.

Heyecanımıza ortak olan Çal İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Süleyman EKİCİ ve Şube Müdürlerimiz sayın Yasin TEMEL´e ve sayın Hakan KARAKAYA’ya, hayırsever iş adamı Halil UZUN’a, projenin kurumumuza kazandırılması, koordinasyonun sağlanması konusunda büyük pay sahibi olan Okul Müdürümüz Musa SÜRER´e, zaman ve mesai kavramı tanımadan projede emek veren yardımcı personellerimize teşekkür eder, miniklerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.