Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde AFAD şovu

AFAD gönüllü eğitimi: Okulumuz personeline, öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi Bahçelievler AFAD ekiplerince verildi. İstanbul’da beklenen olası depreme hazır mıyız? Deprem öncesi ve sonrasında neler yapmalıyız sorularına cevapla başlayan eğitimde eğitmen Emine ERDEM sunumuyla ve örnekleriyle herkesi derinden etkiledi.

İSTANBUL-AFAD gönüllü eğitimi:
Okulumuz personeline, öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi Bahçelievler AFAD ekiplerince verildi.
İstanbul’da beklenen olası depreme hazır mıyız? Deprem öncesi ve sonrasında neler yapmalıyız sorularına cevapla başlayan eğitimde eğitmen Emine ERDEM sunumuyla ve örnekleriyle herkesi derinden etkiledi.
Unutulmamış alışkanlığımız DEPREM:
Öğretmen Gülşen ÖZÜDOĞRU; unutulmamış alışkanlığımızdır deprem, ne zaman olacağı belli değildir ama bizim ne yapacağımız bellidir. AFAD ekibi bize sundukları etkili anlatımla unuttuklarımızı yeniden hatırlattı. İnsan doğasında vardır çabuk unutulur önemli olan bu unutmaların cana mal olmamasıdır, bu eğitimle hayatta kalma mücadelesini yeniden hatırladık teşekkür ederiz dedi.
Okulumuzun İş güvenliği Uzmanı müdür yardımcımız Ender DÜZLER ve İSG Uzmanı Mahmut CİHAN tarafından organize edilen, AFAD ekibinin daveti ve sunumunu onayını alan arkadaşlarımıza tüm personel ve öğretmenlerimiz teşekkür edip okulumuzun tüm öğrencilerine bu eğitimin verilmesi konusunda destek istediler.
Müdür yardımcısı Fevzi TÜRKMEN ve Yakup TAŞÇİ daha önce YOTA eğitim aldıkları için bu eğitimi çok önemsediklerini ve okulumuz personelinin hazırlıklı olması açısından önemli olduğunu belirtti.
İSG uzman desteği:
Okul müdür Selami ÇİÇEK, okulun sadece öğretmen ve öğrenci için stratejik önem taşımadığını, çevre halkın, çevre esnafın, öğrencilerin, velilerin ve deprem anında tüm mahallenin bu anlamda önemli bir yer olduğunu bunun için donanım hazırlığı ve bilgi tazelemenin önemli olduğunu belirtti.

Bahçelievler Belediyesinden Sosyal Sorumluluk örneği:
Bu konuda Bahçelievler Belediyesinin ücretsiz-karşılıksız eğitim vermesinden, AFAD ekibinin okula gelip sunumundan, İSG uzmanları Ender DÜZLER ve İSG Uzmanı Mahmut CİHAN Bey, eğitmen Emine Erdem-Nedime ORHAN-Remziye ÇAĞLAYAN-Bilal BATTAL beye teşekkür ederek sertifikalarını sundu.
Eğitmen Emine ERDEM tüm personelin ilgiyle izlemesinden, okul idaresinin Sivil Savunma-Temel Afet Bilinci Eğitimi- İşçi Sağlığı-İSG konularında hassas olmalarından dolayı tebrik ederek Bahçelievler Belediyesi imzalı sertifikaları eğitime katılanlara dağıttı.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.