Serhan Çalık Ortaokulu'nda orman haftası etkinlikleri kapsamında fidan dikildi

Kahramanmaraş Serhan Çalık Ortaokulu 25/03/2017 tarihinde Dünya Orman Haftası dolayısıyla, okulumuzda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu etkinlikler kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü’nden temin edilen çam, ardıç, kamalak gibi çeşitli türlerden fidanları öğretmen ve öğrencilerimiz tabiatın cömert ve şefkatli koynuna emanet ettiler.

KAHRAMANAMRAŞ Serhan Çalık Ortaokulu 25/03/2017 tarihinde Dünya Orman Haftası dolayısıyla, okulumuzda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu etkinlikler kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü’nden temin edilen çam, ardıç, kamalak gibi çeşitli türlerden fidanları öğretmen ve öğrencilerimiz tabiatın cömert ve şefkatli koynuna emanet ettiler. Öğrencilerimiz bu vesileyle gelecek nesillere daha yeşil ve bol oksijenli bir okul bırakmanın mutluluğunu yaşarken, öğretmenlerimizden Tuncay KALAYLI, ağaç dikmenin aslında doğanın bizlere sunduğu sonsuz nimetlere karşı küçük bir vefa göstergesi olduğunu belirtti.
Okul Müdürü H.İbrahim KARA, ağaç dikmenin önemini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) şu hadisiyle bir kez daha vurguladı: “ Bir müslüman bir ağaç diker veya bir bitki ekerse, ondan kuş, insan yada hayvan yediğinde bu, onun için sadaka olur.”
Gelecek nesillere yaşanabilir bir memleket bırakmak için çevremizi korumalı, ormanları yok etmemeliyiz. Zamanımızın çocukları da tıpkı fidanlar gibi; onlarla ne kadar çok ilgilenilirse o kadar büyüyecek, yetişecek ve ailesine, vatanına faydalı bireyler olup hayatımıza hayat katacaklardır.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.