Edirne trafik bilinci kazandırılması eğitimi tanıtım toplantısı okulumuzda yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla imzalanan “Trafik Bilinci Kazandırılması” protokolü ile çocuklarımızın etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde onlara trafik bilincini aşılamayı ve bu sayede gelecek nesillere trafik sorununu en aza indirgemesi hedeflenen proje kapsamında 29/03/2017 tarihinde Edirne Uzunköprü Demokrasi İlkokulu' nda saat 10.30 da bir yıl sürecek eğitimin ilk aşaması tanıtımı gerçekleştirildi.

EDİRNE-Millî Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla imzalanan “Trafik Bilinci Kazandırılması” protokolü ile çocuklarımızın etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde onlara trafik bilincini aşılamayı ve bu sayede gelecek nesillere trafik sorununu en aza indirgemesi hedeflenen proje kapsamında 29/03/2017 tarihinde Edirne Uzunköprü Demokrasi İlkokulu' nda saat 10.30 da bir yıl sürecek eğitimin ilk aşaması tanıtımı gerçekleştirildi.
Tanıtım toplantısına, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, siyası parti temsilcileri, ESKED Başkanlığı adına Güray Öztürk, Sürücü Kurs temsilcileri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Turan, yapılan anlaşma kapsamında öğrencilerimize verilecek eğitimlerle trafik bilincinin aşılanması sağlanacak dedi.
ESKED temsilcisi Güray Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı ve Konfederasyonumuz ile yapılan anlaşmada 1 yıl süre ile öğrencilere trafik konusunda aydınlatıcı bilgiler verilmek üzere okulda öğretmenlere gerekli eğitimler verilmesinde yardımcı olduk.
Ülkemiz genelindeki tüm okullarımızda eş zamanlı olarak başlayan proje kapsamında; Yapılacak işbirliği sayesinde trafik adabına ilişkin bilgilerin yanında trafik işaret ve levhaları öğrenci servislerine binme ve inme, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri takma, yaya yolu kullanma ve hız kurallarına ilişkin olarak öğrencilere eğitimler verilecek ayrıca çocukların edindikleri bilgileri aile bireyleriyle de paylaşması vurgulanacak. Çocuklara uygun içerik ve görsellerle de desteklenecek proje 1 (bir) yıl devam edecektir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.