Sınıfımda Artırılmış Gerçeklik

İzmir İnternet Haftası atölye çalışmalarıyla devam ediyor. “Sınıfımda artırılmış gerçeklik” atölyesinde, öğretmenler sanal ve artırılmış gerçeklik ürünlerini, sınıflarında eğitim amaçlı nasıl kullanacaklarını deneyimlediler.

İzmir – İzmir İnternet Haftası 12. yıl etkinlikleri, 11 Nisan 2017 günü İzmir Öğretmenevinde bulunan Uzaktan Eğitim Merkezi’ndeki atölye çalışmalarıyla devam etti. Çeşitli branşlarda istekli öğretmenlerin internet üzerinden başvurarak katıldığı atölye çalışmasında “Sınıfımda Artırılmış Gerçeklik” konusu işlendi.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ertan Sözer’in de izlediği atölye çalışmasında, sanal gerçeklik uygulamalarının eğitimde nasıl kullanılabileceği anlatıldı. Bilişim sektöründe eğitim üzerine sanal ve artırılmış gerçeklik uygulamaları geliştiren bir firmanın uzmanları tarafından verilen atölye, iki bölüm halinde işlendi. Önce, öğretmenlerin basit bir artırılmış gerçeklik uygulamasını nasıl üretebilecekleri gösterildi. Ardından, katılımcılar tarafından bir artırılmış gerçeklik uygulaması oluşturuldu. Öğretmenler, ürettikleri bu uygulamayı sanal gerçeklik gözlükleri ve cardboard ile deneme imkânı buldular.
Atölye çalışmalarına katılan Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya Mahmutoğlu, bu tür artırılmış gerçeklik uygulamalarında öğretmenlerin kendi tabletleriyle sınıflarındaki öğrencilerin tabletleri arasında bir etkileşim olmasının da ayrıca önemli olduğunu ifade etti. Hülya Mahmutoğlu, “İzmir EBA olarak öğretmenlerimizle sanal gerçeklik uygulamalarının eğitimde kullanılmasıyla ilgili iyi örneklerin tanıştırılması hususunda farkındalık oluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüzün bize verdiği desteğe layık olarak çalışıyoruz.” dedi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.