Pendik MESEM'de: Kalfalarımızın&Çıraklarımızın anlatacağı bir anısı-hikayesi oldu

Anlatacağımız bir anımız oldu: Kalfa adayı öğrencilerden, Anel CİVOVİC, Birgül KOLTUK, Habibe ÖZTAŞ, Zeynel Abidin BİLGİNBİR; Pendik mesleki eğitim merkezinin Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde Uluslararası bir organizasyona öğrenci bazında katılım sağlamasından dolayı çok mutlu olduklarını, gelecekte daha başarılı organizasyonlara katılmak istediklerini, arkadaşlarına müşterilerine anlatacakları bir hikâyeleri olduğunu belirttiler.

Uluslararası Güzellik ve Bakım Fuarı:
İSTANBUL-Pendik Mesleki Eğitim Merkezi alışılmışın dışında bir yeniliğe daha imza attı. Elektrik teknolojileri, Makine teknolojileri, Metal teknolojileri, Otomotiv teknolojileri Gıda ve aşçılık alanlarının dışında Usta adayları ve mankenleriyle Uluslararası Güzellik ve Bakım Fuarı'nda boy gösterdiler.
Kalfalar sahnede önce kendileriyle yarıştılar.
Okulun eğitim alanlarından birisi olan Güzellik ve saç bakım eğitimi alan öğrenciler dersten hemen sonra katıldıkları fuarda önce el becerilerini sunmak için kendi aralarında yeteneklerini ortaya koyup yine kendi içlerinden seçtikleri arkadaşlarını sahnede manken yaparak verilen süre içerisinde ilginç saç topuzu yaparak maharetlerini sergilediler.
Usta adayları kalfalara fırsat sağlandı.
Okul müdürü Selami ÇİÇEK; 2017 Uluslararası Güzellik ve Bakım Fuarına ekip olarak katkı sunmak, iş yerlerinde çalışarak meslek öğrenmeye çalışan gençlerin ufkunu açmak gelecekte aynı başarıları kendi yanlarında yetiştirecekleri gençlere sunmak için bir fırsat olduğunu belirtti.

Müdür yardımcısı Şenay BİLİR; iş yerlerinde kendi maharet ve yeteneklerini sunarak ekonomik bir kazanç ve meslek kazanmaya çalışan aynı zamanda eğitim alan gençlerin disiplinli ve saygın bir şekilde mesleklerini icra etmelerinin gurur verici olduğunu söyledi.

Alan şefi Arzu Gürkan YEGİT, yıllardır mesleki çalışmalar ve sunumlar içinde olduklarını bu Uluslararası Fuarda kibar, saygılı ve disiplinli bir çalışmayla eserlerini sergileyen kalfa adaylarının jüri, seyirci ve oda başkanlarından övgü almalarının ekibi çok mutlu ettiğini söyledi.

Öğretmen Nejla SÜNGÜ kalfa adaylarının saç kesme-saça şekil verme, cilt bakım, manikür, pedikür, saç topuz şekillendirme gibi maharetlerini seyirci ve jüri karşısında güzel sergilediklerini bu aldıkları beğeniyle okul içinde de bir etkinlik yapılarak arkadaşlarının kendilerini izlemelerini sağlayacaklarını belirtti.

Anlatacağımız bir anımız oldu:
Kalfa adayı öğrencilerden, Anel CİVOVİC, Birgül KOLTUK, Habibe ÖZTAŞ, Zeynel Abidin BİLGİNBİR; Pendik mesleki eğitim merkezinin Uluslararası bir organizasyona öğrenci bazında katılım sağlamasından dolayı çok mutlu olduklarını gelecekte daha başarılı organizasyonlara katılmak istediklerini, arkadaşlarına müşterilerine anlatacakları bir hikâyeleri olduğunu belirttiler.

Okul Müdürü Selami ÇİÇEK; öğretmen ve öğrencilerin Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde Uluslararası bir etkinlikte okulu ve Pendik ilçesini başarıyla temsil etmelerinin onur verici olduğunu organizasyon için İstanbul Kadın Kuaförleri Manikürcüleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve başkanı Oktay ERKAL beye teşekkür etti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.