Manisa Salihli Kudret Demir Ortaokulu Stem ve Maker atelyesi açıldı

Manisa Salihli'de Sayın Valimiz Mustafa Hakan GÜVENÇER' in katılımıyla açılan Kudret Demir Ortaokulu STEM ve MAKER ATÖLYESİnde Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz Robotik Kodlama, Maker ve 3B Tasarım ve 3D Yazıcı eğitimi görmektedirler.

MANİSA-Manisa Valimiz Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER, Kudret Demir Ortaokulu STEM ve MAKER ATÖLYESİ’ nin açılışını yaptı.Devlet okulları arasında ilk kez başarılan, Anasınıfında Robotik Kodlama eğitimini kendi bünyesinde oluşturduğu Atölyesinde veren tek okul olmaktan gururluyuz. Salihli Kudret Demir Ortaokulu STEM ve MAKER ATÖLYESİ’nin açılışında Anasınıfı öğrencilerimiz, Sayın Valimize Makey Makey, Cupetto ve Wedo 2.0 ile yaptıkları çalışmalardan örnekler sunmuşlardır. 5.Sınıf Öğrencilerimiz de; verilen görevlere göre programladıkları Ev3 Mindstorm Robotları ile gösterilerini yapmışlardır, ardından Sayın Valimize 3 Boyutlu tasarım programında hazırladıkları Çanakkale Şehitleri Abidesi ve 3D Vazolarında çiçek hediye etmişlerdir.
Ziyaretler ile bizleri onurlandıran Sayın Valimize, İlçe Kaymakamımız TURGUT ÇELENKOĞLU' na, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İsmail KOÇ' a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa DİLEK’ e, Şube Müdürümüz Cemal ŞENGÜL' e ve değerli misafirlerimize Teşekkür ederiz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.