Pİ gününde Pısa olimpiyatı

Aziz Sancar’lar, Cahit Arf’ler Yetişiyor Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Münif Paşa Ortaokulu 2018’de yapılacak olan PISA sınavlarının mantığını kavratmak, olumlu algı oluşturmak adına 7.sınıf öğrencileri Fen Bilimleri ve Matematik sınavına tabi tutulmuştur. 120 ortaokulun şampiyon öğrencisi yarışmaya katılım göstermiştir.

GAZİANTEP-Uluslararası PISA sınav mantığına yönelik olarak düzenlenen bilgi yarışmasına 120 okulun katılımıyla 120 öğrenci katıldı.
Test mantığından uzak olarak öğrencilerin bilgi beceri yorumlama kabiliyetini öne çıkaran sınav Münif Paşa Ortaokulu ve Adil Teymur İHO koordinatörlüğünde İl MEM AR-GE biriminden M.Ali Tiryakioğlu'nun katkılarıyla yürütüldü.
Birinci olan öğrenciye cumhuriyet, ikinciye yarım üçüncü öğrenciye çeyrek altın verilecek olan yarışmada öğrencilerin okullarının en iyi öğrencisi seçilerek il genelinde okullarını temsil etme, okulu benimseme becerisi kazanmaları hedefleniyor.
Şampiyonların final sınavı gibi değerlendirilen bu yarışma uluslararası sınav mantığına göre Türkiye de düzenlenen ilk sınav olma özelliğini taşıyor.
120 ortaokulun şampiyonu aynı anda bilgi yarışmasına katıldı. Şahinbey ve Şehitkamil ilçe merkezli gerçekleştirilen sınavda 120 okulun en iyi öğrencileri okulları temsil etti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.