Ese projesi öğrenme öğretme eğitim faaliyetinin 3. Anamur’da gerçekleşti

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından desteklenen Erasmus + KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Yunanistan'la ortak olarak yürütülen ''E-Services Education'' isimli proje kapsamında 11 eğitimci ve eğitim çalışanı projenin 3. eğitim hareketliliğini gerçekleştirmek için 1-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Mersin/Anamur’da gerçekleştirdi.

MERSİN-Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından desteklenen Erasmus KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Yunanistan'la ortak olarak yürütülen ''E-Services Education'' isimli proje kapsamında 11 eğitimci ve eğitim çalışanı projenin 3. eğitim hareketliliğini gerçekleştirmek için Anamur’a geldi.
1-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşen eğitim süresince uzaktan eğitim faaliyetlerini yerine getirmek üzere tasarlanmış açık kaynak kodlu Öğrenim Yönetim Sistemi olan Moodle platformunda (lms.ese-project.org ) ders içeriği hazırlayan eğitimcilere,5E Modeline göre ders planı oluşturma ve içerikleri daha etkili hale getirmek için, interaktif hale getirme çalışmaları yapıldı. Dersler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşti. Eğitimler Fatih Projesi Eğitmeni Atila Erkek ve proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Esra Öğür tarafından verildi. Aynı şekilde ders içeriği hazırlayan ve 20-26 Mart 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Trikala şehrinde ortak kurum AKETH bünyesinde gerçekleşen eğitime katılan Kimya öğretmeni Nasibe Kan, Fen Bilgisi öğretmeni Nurcan Ünlüselek, Felsefe Grubu öğretmeni Fatma Ülker, İngilizce öğretmeni Gülname Kayhan, Zehra Marulyalı Spor Kulübü Başkanı ve Fatih İlkokulu Müdürü İlyas Ülker, Sosyal bilgiler öğretmeni Bülent Akdeniz, Teknoloji Tasarım öğretmeni Ayhan Sezdirmez de çalışmalarda oluşturdukları derslerin sunumunu yaptılar ve Yunan meslektaşlarına çalışmalarda destek verdiler.
Katılımcılar, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan’ı makamlarında ziyaret ettiler. Şehit İbrahim Armut Fen Lisesine giderek iş başı gözlem faaliyeti gerçekleştiren misafirler Anamur Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenine de katıldılar.
Arta’dan 9 öğretmen ve idareci, Trikala’dan 2 eğitim çalışanı olmak üzere toplam 11 katılımcı hazırladıkları derslerin sunumunu yaptıktan sonra sertifikalarını aldılar ve 7 Mayıs 2017 Pazar sabahı Anamur'dan ayrıldılar.
KANALI: UZEM

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.