Bilişim teknolojileri alanında örnek proje

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı, Acerpro Bilişim Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile ülkemiz için örnek bir projeyi hayata geçiriyor. Okul-Sanayi İşbirliği ile genç yazılımcılar yetiştiriyoruz.

İSTANBUL- Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencilerine Microsoft Imagine Academy müfredatları doğrultusunda eğitimler verilerek sertifika sınavlarına hazırlanmaları sağlanacaktır.

10.sınıftan itibaren üç yıl boyunca bilişim sektörünün dünyada lider firması olan Microsoft´un bünyesinde yer alan Imagine Academy müfredatları ile eğitilecek olan öğrencilerimiz uluslararası geçerliliği olan sertifika sınavlarına girmeye hak kazanacaklardır.
Sertifika sınavlarında başarılı olan öğrencilerimiz proje ortağımız Acerpro firmasının okulumuzda kurmayı planladığı Bilişim Atölyesinde gerçek yazılım projelerinde görevlendirilecek ve para kazanma imkanı elde edeceklerdir.

Okul-Sanayi İş Birliği Projesi kapsamında imzalanan protokol gereği öğrenciler eğitilerek sertifikalandırılacak, sertifikalı öğrenciler ise gerçek projelerde görevlendirilecektir.
Öğrencilerimizin staj yerlerinin temini de Acerpro firması tarafından sağlanacaktır.

Eğitim dökümanlarının ve sertifika sınavlarının İngilizce olması sebebiyle Bilişim Teknolojileri Bölümünde okuyan öğrencilerin İngilizce eğitimleri de bu doğrultuda planlanacak ve uygulanacaktır.

Genç yazılımcılar yetiştirme hedefiyle faaliyete geçen projede öne çıkan başlıkları şöyle özetleyebiliriz:

Profesyonel İş Hayatına Uygun Microsoft Imagine Academy Eğitimleri
Ücretsiz Microsoft Windows ve Microsoft Office 365 Lisansları
Uluslararası Geçerliliği Olan Microsoft Sertifika Sınavlarına Ücretsiz Giriş Hakkı
Okul destekli İngilizce Eğitimleri
Gerçek Yazılım Projelerinde Görev Alarak Deneyim Kazanma Olanakları
Görev Alınan Yazılım Projelerinden Gelir Elde Etme İmkanı
Bilişim Sektörünün Önde Gelen Firmalarında Staj İmkanı
Başarılı Öğrencilere Mezuniyet Sonrası İş İmkanları

Projeye katılmak için yapılması gerekenler:
Öğrenci herhangi bir ortaokulda öğrenim görüyorsa TEOG Puanıyla okulumuzu tercih ederek kaydolmalı, 9.sınıf sonunda Bilişim Teknolojileri Alanını seçerek projeye dahil olabilir.
Öğrenci 9.sınıfta eğitim görüyorsa Bilişim Teknolojileri Alanını seçmesi yeterlidir.
Projede yer almak isteyen öğrencilerin ayrıca http://www.bilisimakademisi.com/bilisim-akademisi--iletisim-.aspx?pageID=1204 sitesi üzerindeki formu doldurmaları gerekmektedir.

http://www.bilisimakademisi.com /> http://www.acerpro.com/tr/ /> https://www.microsoft.com/turkiye/imagine-academy/
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Bu güzel projenizin eğitim camiamıza yeni bir ivme kazandırması temennisiyle emeği geçenleri kutlarım.Başarılar dilerim.
  • Projeye destek veren herkesi tebrik ediyor öğrencilerimizin bu fırsatı değerlendireceğini umut ediyorum.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.