Mersin Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 bilim fuarı

15 Mayıs 2017 tarihinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızı Mersin/Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni binasında gerçekleştirdik.

MERSİN-15 Mayıs 2017 tarihinde 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Okulumuz Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı yapıldı.
Bilim fuarının açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun KILIÇ, Şube Müdürlerimizden Ahmet YALKIN, Mustafa SEĞMENOĞLU ve Mustafa SAY, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun KILIÇ fuarın açılış konuşmasında “Bakanlığımız Mesleki ve Teknik eğitime çok büyük önem veriyor. Üretebilen bir toplum için mesleki eğitimin şart. Bakanlığımız da her geçen gün yeni binalar, atölyeler inşa ederek mesleki eğitim almak isteyen öğrencilere daha fazla imkan sağlıyor. Bugün burada açılışını yaptığımız Bilim Fuarının okulumuzun yeni yapılan binasında sergiye açılması daha faydalı oldu. Ayrıca okulun yeni binasında bağımsız olarak bulunan Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi atölyeleri öğrencilerin uygulamalarını daha rahat yapabilmelerini sağlayacak. Hepimiz için Hayırlı Olsun.” dedi
Davetliler fuarda öğrencilerin hazırladığı projeleri tek tek inceledi, öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.