Science Academy Letonya'da

Afyonkarahisar Ali Çetinkaya Ortaokulu'nun kabul edilen 2016-1 TR01-KA219-034821_1 numaralı projesi kapsamında 8 öğretmen Letonya'daki proje ortağı okula ziyarete gitti.

AFYONKARAHİSAR-Afyonkarahisar Ali Çetinkaya Ortaokulu'nun kabul edilen 2016-1 TR01-KA219-034821_1 numaralı projesi kapsamında 8 öğretmen Letonya'daki proje ortağı okula ziyarete gitti.
Letonya’da düzenlenen proje hareketliliğine 3 ülkeden beşer öğretmenin katıldı. Ali Çetinkaya Ortaokulu Okul Müdürü Nazir KARAKUZ, Müdür Yardımcısı Mikail KULANTAŞ, İngilizce Öğretmeni Ülkü GÜRBÜZ, Matematik Öğretmeni Cansu ERDAL, Beden Eğitimi Öğretmeni Ali TÜRKAN ili ve ülkeyi temsilen ziyarete katıldı.
5 gün süren hareketlilikte programında Letonya eğitim sistemi ve ortak okulun çalışmaları gözlemlendi. Ortak ülkeler proje kapsamında yaptıkları çalışmaları ve bir sonraki toplantıya kadar yapacakları çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini paylaşıldı. Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Bilişim Teknolojileri alanlarından proje konuları oluşturularak, görev paylaşımında bulunuldu. Bu tür projelerin gerçekleşmesinin önemine değinen Okul Müdürü Nazir KARAKUZ, böyle etkinliklerin kültürler arası kaynaşmaya katkı sağladığını, önyargı ve olumsuz duyguların yerine saygı, empati kurma ve hoşgörü anlayışını kazandırmada çok önemli olduğunu dile getirdi.
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Devletimizin imkanları ile katıldığımız bu proje hareketliliği​ sayesinde Kuzey Avrupa'nın eğitim sistemini kuralların itirazsız nasıl kolayca işlediğine tanık olduk.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.