Rabia Arıkan'da gelecek yıl hazırlıkları

Kahramanmaraş - Onikişubat ilçesi, mağralı mahallesinde bulunan okul ekibimiz, önümüzdeki eğitim öğretim yılında imamhatiplerin gözbebeği olma yolunda projelerini planlamaya başladı.

KAHRAMANMARAŞ- Mesleki çalışmaların ilk haftasında Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz 'ün 06/06/2017 tarihinde resmi web sitesi üzerinde duyurduğu "İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları vizyon belgesi" Okul müdürümüz Bilal Yiğit başkanlığında öğretmenlerimiz ile görüşüldü.
İmam Hatiplerin tanıtılması, topluma milli manevi değerleri, toplumsal yeterlilikleri yüksek katma değer şahsiyetler katmak uğruna öğretmenlerin kafa kafaya verdiği toplantılardan değişik proje önerileri çıktı. Üzerinde yoğunlaşılması düşünülen bu projeler bizim okulumuzda olduğu gibi tüm okullarda da çevre şartlarına göre şekillendirilerek kullanılabilir.
işte bunlardan bazıları;
*Velilerle birlikte haftanın belirli günleri kitap okuma saatleri düzenlenmesi,
*Okul içi sınıflar arası veya ilçe bazında yarışmalar
*Öğretmenlerin öğretmenlerle meslektaş koçluğu, öğrencilere yönelik öğrenci koçluğu veya öğrencilerin birbirlerine akran koçluğu (Koçlukta yeni kavram)
*Haftanın belirli günleri veya ayda bir değişik kurum müdürlerinin öğrencilerimizle buluşması
Okul web sitesi üzerinden de duyurulması takip edilmesi düşünülen projelerin okulun ilk haftası uyum haftasına kadar tamamlanması ve velilerle paylaşılması planlanmaktadır. Ekibimize teşekkür ediyor, çalışmalar ve başarıların devamını diliyoruz.
KANALI: Yaşam

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.