TÜBİTAK Türkiye finalinden ödülle döndük

Mersin Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 08.06.2017

MERSİN- TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen, 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nın Ödül Töreni 12 Mayıs Cuma günü Ankara Congresium'da gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, MEB Müsteşar Yard. Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin’in açılış konuşmaları ile devam etti. Prof. Ergin, Tören Bölge Koordinatörlerine ve Bölge Koordinatör Yardımcılarına Teşekkür Belgelerini takdim etti. Törene ayrıca TÜBİTAK Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Doç. Dr. İlker Murat Ar; TÜBİTAK Genel Sekreteri Süleyman Yaşar, TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çufali, TÜBİTAK UZAY Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu, TÜBİTAK ULAKBİM Müdürü Mehmet Mirat Satoğlu; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Fatih Vehbi Çelebi; Sayıştay Üyesi Özcan Rıza Yıldız; MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı katıldılar.
Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Teknolojik Tasarım olmak üzere 12 alanda düzenlenen yarışmada bölge finalinde birinci olan matematik öğretmeni İdris YALÇIN danışmanlığında Seda ŞAHİN ve Nazlı Nur ÇAĞLIYAN’ın hazırladığı “Kosinüs Teoremi ile Şifreleme” adlı matematik projeleri Ankara Congresium'da yapılan Türkiye finalinde Teşvik Ödülü ile ödüllendirildi.
13 bin 940 proje başvurusunun yapıldığı yarışmada Türkiye de bir nevi dördüncülük manasında olan üst düzey bir yarışma da teşvik ödülü almak okulumuz ve öğrencilerimiz adına önemli bir başarıdır. Bu tür yarışmalarda özellikle matematikte okulumuzun sürekli başarılar elde etmesi dikkat çekmektedir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.