Tübitak Türkiye 3.'sü ACPAL

48. düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final yarışmasında Okulumuz Bilgisayar öğretmeni Fatma ÖNAL danışmanlığında Rabia KOÇ ve Ayşenur ÖKSÜZ tarafından tarih alanında hazırlanan ÇİZGİ ÇİZGİ TARİH projesi Türkiye 3.´sü olarak dereceye girmiştir.

Bu yıl 48. düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Okulumuz Bilgisayar Öğretmeni Fatma ÖNAL danışmanlığında 12. sınıflardan Rabia KOÇ ve 11. sınıflardan Ayşenur ÖKSÜZ tarafından tarih alanında hazırlanan proje Türkiye 3.´sü olarak dereceye girmiştir. Tarih alanında alternatif öğretim metaryeli hazırlayarak bunun öğrencilerin tarih dersine karşı tutumlarına etkisini gözlemleme amacıyla hazırlanan proeje Adana bölgesinde 1. olarak seçilmiş ve Ankara´ya bölgeyi temsil etmek üzere gönderilmiştir. Yarışmaya tarih alanında 12. bölge biricileri olarak 19 proje katılmıştır. Öğrenci ve danışman öğretmenimiz 5 gün boyunca CONGRESIUM ANKARA ATO ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAY´ında stand kurarak projelerini gelen ziyaretçilere tanıtmışlar ayrıca üniversite akademisyenleri tarafından oluşan bir kurulun karşısına çıkarak projelerini sunmuşlardır. Bütün elemelerinden alnının akıyla çıkan öğrencilerimiz başarılarını taçlandırarak TÜRKİYE 3.´lüğünü almışlardır. Öğrencilerimiz yarışma sonunda para ve ünivesite sınavında puan ödülü kazanmışlardır. Ayrıca TÜBİTAK Bilim Teknoloji Daire Başkanı Prof. Dr. Şemsettin TÜRKÖZ standımıza gelerek öğrecilerimiz ve öğretmenimizi TÜBİTAK dergilerinin basım evine davet etmiştir. Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimiz Rabia KOÇ, Ayşenur ÖKSÜZ ve öğretmenimiz Fatma ÖNAL´a teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Okulumuzun başarısı osmaniye ilimize ve ülkemize hayırlı olsun
  • Başarılarınız daim olsun.
  • Tebrikler Acpal, Teşekkürler Fatma Önal Hanım ve öğrencileri... Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi kendine yakışanı yaptı.
  • Başarilarinizin devamini dilerim. Bizleri gururlandirdiniz.
  • Acpal ailesini tebrik ederim.
  • Fatma hanım ve ekibini kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim.
  • Öğrencilerinizi ve emeği geçen tüm öğretmen arkadaşları tebrik ediyor ve başarılarınızın daim olmasını diliyorum.
  • Öğrencilerimizi ve Fatma hanımı tebrik ediyorum. Başarınız daim olsun.
  • Çalışkanlık ve özverinin sonucu budur işte Hocalarımızı ve öğrencileri tebrik ederiz

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.