e Twinning projesi Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi

Muğla Datça Kızlan İlkokulu ve Ortaokulunda İngilizce öğretmeni Sehel E. Aydoğan rehberliğinde gerçekleştirilen ulusal e-Twinning projesi ''Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi'' öğrencilerin başarılı çalışmalarıyla 30/06/2017 tarihinde tamamlanıyor. Projenin kalite etiket başvurusu 01/08/2017 tarihine kadar yapılacaktır.

MUĞLA - Datça Kızlan İlkokulu ve ortaokulunda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında İngilizce öğretmeni Sehel E. Aydoğan'nın rehberliğinde başlatılan ''Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi'' ulusal e-twinning projesi 54 okul, 75 öğretmen ve yaklaşık 2500 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Proje çalışmaları 30/06/2017 tarihinde tamamlanacaktır.
Proje hedeflerimiz; vatan , millet ve bayrak sevgisi gibi mili değerlerimize farkındalık , milli şuur, tarih bilinci, birlik ve beraberliğin önemi, bağımsızlık ruhu ve vatanımıza karşı görev ve sorumluklar gibi kavrama yetkinliklerini öğrencilerimizde geliştirmektir. Proje sürecince bayrak, ortak hikaye, ortak şiir, birlikten cumhuriyet doğar temalı Türkiye haritası ve Türk bayrağı, Çanakkale Türküsü, vatan ve bayrak temalı resim çalışmaları, kurtuluş savaşında ilimiz, milli bayramlarımız, anma günleri ve şehitlerimize mektup etkinlikleri tüm proje paydaşları ve öğrencilerimiz tarafından proje kapsamında yapılmıştır.

Ulusal projemiz ''Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi'' sayesinde, öğrencilerimizin akademik bilgilerinin artması ve toplumsal değerleri benimsemelerini sağladık. Birlikte hareket etme, grup çalışması yapma, kendini doğru ifade etme, özgüven kazanma, empati kurma ve dili doğru ve etkin bir şekilde kullanmalarını da sağladık.

İstanbul'da yapılan proje sergimize proje çıktılarımızı ulaştırdık. Aynı zamanda ilçemizde yapılan bilim sanat ve spor şenliğinde proje çalışmalarımız velilerimizle, diğer okul öğretmen, öğrenci, velileri ve ilçe sakinleriyle paylaşıldı.

Proje çalışmaları e-twinning proje portalı, twinspace de paylaşıldı ve öğrencilerimizin üye girişleri yapılarak kullanımları sağlandı. 01/08/2017 tarihine kadar proje paydaşlarıyla kalite etiketi başvuruları bireysel olarak yapılacacaktır.
Projemiz dijital dergisi linki:

https://www.storyjumper.com/book/index/42240926/59427b45c9120
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.