15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve şehitlerimiz anısına dua ve okul duvarında slayt Pendik mesem

15 Temmuz 2017 öncesi okul içerisinde pano, okulun hafta boyunca ışıklandırılması, “eba” tarafından hazırlanan 15 Kahramanlık Destanı videosunun saat 2100 den sonra okul duvarında slayt gösterisi halinde sunulması, okul içinde giriş bölümünde duvara yansıtılması ve Cuma namazından sonra mahalle camilerinin hocaları tarafından Şehitlerimiz ruhuna dua okunması, katılımcılara; gül suyu, lokum, şurup ve helva dağıtılması işlemi gerçekleştirildi.

İSTANBUL-15 Temmuz hain darbe girişiminin durdurulması zaferi Ülkemizde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma” amacıyla resmi tatil ilan edilmiş ve eğitim kurumlarımız da, bilinçli bir nesil yetiştirme, geçmişte yaşanan olumsuzlukları gelecek nesillere aktarıp bundan ders çıkarılması görevini üstlenmişlerdir.
Biz de Pendik Mesleki Eğitim Merkezi olarak yıl boyunca etkinlikler yaparak, eğitim öğretim çerçevesinde veli, öğretmen ve öğrencilerimizin dahil olduğu uyguladığı bizzat katıldığı programlar sayesinde terör örgütünün hainliği ve ülkesi uğruna şehit olan 240 vatandaşımızı, binlerce gazimizi hep hatırladık.
Okul müdürü Selami ÇİÇEK; dua okunmaya başlamadan önce sanayi esnafına, mahalle halkına, öğrencilere, öğretmenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Asırlar boyu medeniyeti, dürüstlüğü kardeş sevgisini, güçlü ordusunu ve egemenliğini kaybetmemiş bir millet olma özelliğini asla kaybetmeyen Türk Milleti yine Ulus ve Bağımsızlık Ülküsünü kaybetmemek için kendisine çevrilen silahın üzerine gitmiş, tankların önüne çıkmış, yaralanmayı hiçe saymış, ölümü göze almış, kardeşlerimiz hain darbe girişimini önlemiştir, ruhları şad olsun dedi.
Okulumuzda Bayrak ve Posterlerin asılması 14/15 Temmuz 2017
Okul binasının tasarruf tedbirlerine bağlı kalınarak ışıklandırılması 4/15 Temmuz 2017
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz konulu "eba" nın hazırladığı videonun okul duvarında gösterilmesi, 15 Temmuz 2107
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz adına Kuran-ı Kerim okunması 15 Temmuz 2107
Tüm katılımcılara şerbet ve helva dağıtılması 15 Temmuz 2107
Yapılan etkinlik ve faaliyet resimlerinin okul web sayfasında yayınlanması Okulumuz web sayfası- Yerel ve ulusal bilgilendirme 16 Temmuz 2017
15 Temmuz 2017 öncesi okul içerisinde pano, okulun hafta boyunca ışıklandırılması, “eba” tarafından hazırlanan 15 Kahramanlık Destanı videosunun saat 2100 den sonra okul duvarında slayt gösterisi halinde sunulması, okul içinde giriş bölümünde duvara yansıtılması ve Cuma namazından sonra mahalle camilerinin hocaları tarafından Şehitlerimiz ruhuna dua okunması, katılımcılara; gülsuyu, lokum, şurup ve helva dağıtılması işlemi gerçekleştirildi.
Müdür yardımcısı Fevzi TÜRKMEN, kardeş bilincinin, bağımsız ülke olmanın, esaret altında yaşamamanın bedelinin canını vermekse bunu Türk Milleti her zaman göze alır, 15 Temmuz akşamı sokağa çıkan her kardeşimiz bunu hain darbecilere göstermiştir dedi.
Müdür yardımcısı Şenay BİLİR; gençlerimize velilerimize bugünü anlatmazsak geleceği şekillendiremeyiz, geçmişimizden de asla gururla bahsedemeyiz, bu vesileyle okulumuzda okunan duayla bir nebze olsun şehit yakınlarımıza ve gazilerimize motivasyon sağlayabilmek okulumuzun görevidir dedi.
Müdür yardımcısı Ender DÜZLER, okul içinde yıl boyu yapılan etkinliklere bu hafta yapılan etkinliklerin dahil olmasının, sadece gençlerimizi bilgilendirmekle kalmayıp, sanayi esnafının, cami eşrafının ve mahalle halkının da katılımını sağlamıştır. Bunun da doğru iş yaptığımızı, şehit kardeşlerimizin ruhlarının şad olması, gazilerimizin de acil şifa bulması en büyük dileğimizdir dedi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.