Kadın filozoflar

Adana.Kuruculuğunu 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Sevim Hazar ve Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi felsefe Öğretmeni Hilal Kibarın yaptığı Kadın Filozoflar eTwinning projesi ulusal destek servisince onaylanarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında çalışmalara başlayacak. Tarihsel gelişim içerisinde Her devirde Kadın Filozoflar ve Bilim İnsanları yaşamış olmasına rağmen sadece erkeklere mal edilen çalışmalarda kadınların da söz sahibi olduğunu farkedebilmek için oluşturulan projede öncelikle öğrencilerimizde dijital okur yazarlık becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

ADANA.Kuruculuğunu 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Sevim Hazar ve Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi felsefe Öğretmeni Hilal Kibarın yaptığı Kadın Filozoflar eTwinning projesi ulusal destek servisince onaylanarak 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında çalışmalara başlayacak.
Tarihsel gelişim içerisinde Her devirde Kadın Filozoflar ve Bilim İnsanları yaşamış olmasına rağmen sadece erkeklere mal edilen çalışmalarda kadınların da söz sahibi olduğunu farkedebilmek için oluşturulan projede öncelikle öğrencilerimizde dijital okur yazarlık becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.Projemizin alt hedefleri:

1.Kadın Filozofları tanımak
2.Kadın filozofların düşünce dünyamıza katkılarını farkedebilmek
3. Eğitimde kız Öğrencilerimizin bilgi iletişim teknolojilerini(BİT) bilinçli ve yerinde kullanabilmelerini sağlamak
4.Eğitimde Fırsat eşitliğini yaratarak ,kız öğrencilerde özgüven duygusunu desteklemek
5.Enformasyon etiği konusunda farkındalık yaratmak
KANALI: Duyuru

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.