Erasmus+ projemiz kabul gördü

Okulumuz öğretmenleri Çağla BİRGÜL ve Anıl BİRGÜL tarafından hazırlanan Erasmus+ Ka101 projesi Giresun'un Dereli ilçesinde Yüce köyünde bulunan YÜCE ORTAOKULU adına başvurulmuş ve kabul edilmiştir.

GİRESUN-Erasmus Programı Kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen KA101 - Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri dahilinde okulumuz adına başvurmuş olduğumuz EĞİTİMİN YENİ YÜZÜ:WEB 2.0 ARAÇLARI adlı projemiz kabul görmüştür.
Türkiye genelinde 3500 projeden 113 tanesi kabul görmüş olup Giresun ilinden kabul edilen 3 projeden birine sahip olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
Okulumuzda oluşturulan proje ekibimiz yoğun bir çalışma sürecinden geçmişler ve başarılı olmuşlardır. Bu proje kapsamında proje koordinatörlerimiz olan okulumuz Fen Bilimleri öğretmeni Anıl BİRGÜL ve İngilizce öğretmeni Çağla BİRGÜL başkanlığında proje ekibimiz Portekiz’in Braga şehrinde web 2.0 araçları ile ilgili eğitim alacaklardır. Eğitim sonrasında okullarındaki öğretmenlerle yeni bilgileri paylaşacaklar ve hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin derslerde teknoloji kullanımını ve teknolojiyi verimli kullanabilmelerini sağlayacaklardır. Sonrasında yapılacak olan yaygınlaştırma çalışmalarıyla bu yenilikler okulumuzun bulunduğu Dereli ilçesindeki okullara aktarılması hedeflenmektedir.
Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.