Okulumuzda 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma etkinlikleri yapıldı

DENİZLİ-Çal Belevi Halil Uzun İlkokulu-Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktası olan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi, Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu program dahilinde 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında etkinliklerle kutlandı.

DENİZLİ- Belevi Halil Uzun İlk ve Ortaokulu’nda okulların açıldığı gün ilk dersimizin konusu 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi anma üzerine oldu. Bakanlığımız tarafından ders kitapları ile okullara ulaştırılan "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konularını anlatan broşürler bütün öğrencilerimize dağıtıldı."15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konusu tüm sınıf ve şubelerde ilk ders saatinde öğrencilere anlatıldı. EBA´da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma konulu videolar (http://www.eba.gov.tr/15temmuzanmaprogrami) izletildi.

Okulumuz tiyatro sahnesinde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konularını kapsayacak şekilde tören yapıldı. Açılış Törenimiz 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizin huzurunda ve İstiklal Marşı´yla başladı. Okul Müdürümüz Musa SÜRER; 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimize vurgu yaparak açılış konuşmasını yaptı. Daha sonrasında öğrencilerimizin şiir ve konuşmaları yer aldı. Programın sonunda, 15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı sinevizyon gösterisinde 15 Temmuz gecesi yaşananlar anlatıldı. Ve hazırlanan görsel sunumlarla Türk milletinin darbecilerin önüne geçerek demokrasiye sahip çıkıldığı mesajı verildi. Yapılan sunumda 15 Temmuz'da şehit olan isimler gösterilerek program tamamlandı.

Öğrencilerimizde demokrasi, insan hakları, vatan sevgisi, milli birlik ve beraberlik, yurt bilinci gibi kavramların daha iyi anlaşılması adına yıl boyunca 15 Temmuz Demokrasi Zaferi etkinlikleri yapılacak ve derslerimizde işlenecektir.

http://beleviortaokulu.meb.k12.tr/tema/icerikler/okulumuzda-15-temmuz-demokrasi-zaferi-ve-sehitleri-anma-etkinlikleri-yapildi_3531282.html adresi üzerinden ayrıntılı bilgi edinebilir ve diğer görsellere ulaşabilirsiniz.
KANALI: Etkinlik
  • Çalışmalarınızdan dolayı kutlarım.Unutulmamalıdır ki tarih bir milletin hafızasıdır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.