Öğretmenlerimizden öğrenci çalışma kitabı

  • kişi

Eskişehir Odunpazarı ilçesi Orgeneral Halil Sözer Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yasin KAVURK ve Tepebaşı İlçesi Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf YILDIRIM, güncellenen öğretim programlarına uygun 5. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için öğrenci çalışma kitabı hazırlayıp yayınladılar.

ESKİŞEHİR-Eskişehir Odunpazarı ilçesi Orgeneral Halil Sözer Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yasin KAVURK ve Tepebaşı İlçesi Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf YILDIRIM, hazırladıkları kitabın tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´i ziyaret eden öğretmenlerimiz; "Bakanlığımızın ve toplumumuzun bilişim teknolojileri alanına ilişkin ilgi ve beklentisi büyüktür. Bu beklentilerin kaynağında 21 yüzyıl dijital dünyasının ihtiyaç duyduğu bireylere kazandırılması gereken beceriler yatmaktadır. 21 yüzyıl becerileri, dijital teknolojilerin en yoğun şekilde kullanıldığı için, en verimli şekilde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım ders süreçlerinde kazandırılabilmektedir. Güncellenen öğretim programı ile bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin uygulamalı olarak yürütülmesi esastır. Öğrencilerimizin 21 yüzyıl becerilerini kullanma yönündeki beklentilerinin karşılanması; ders öğretmenlerimize öğretim programına uygun etkinlik örnekleri sunmak amacı ile Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıflar Öğrenci Çalışma Kitabımızı hazırladık.

Çalışma kitabımız, 5. sınıf öğrencilerimizin 21. yüzyıl öğrenme (eleştirel, yaratıcı, algoritmik, bilgi işlemsel düşünce, iletişim ve işbirliği), okuryazarlik (bilgi, medya, teknoloji okuryazarligi), yaşam (esneklik, girişimcilik, sosyal, üretkenlik, liderlik) becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacak etkinliklerle zenginleştirilmiş çalışma ve okuma yapraklarından oluşmaktadır." dediler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, bu önemli çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi tebrik ederek, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıflar Öğrenci Çalışma Kitabımızın, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yararlı olmasını diliyorum dedi.
KANALI: Etkinlik
PAYLAŞ: