Bursa eTwinning Bölgesel Çalıştayı Başladı

Her yıl eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projeler üretilmesi için gerçekleştirilen bölgesel çalıştaylardan ilki bu yıl 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde Bursa ilinde yapılmaktadır.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın açılış konuşmalarını yaptığı ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doc. Dr. Sencer Çorlu’nun çağrılı konuşmacı olarak katıldığı çalıştaya Bursa ve çevresindeki 14 ilden farklı branş ve seviyeden yeni başlayan 160 öğretmen ve bazı eTwinning il koordinatörleri katıldı. Ülkemizin gelişmişlik düzeyinin artması için öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin 21. yy becerilerinin kazanmasının önemi vurgulayan Bilal Tırnakçı, özverili ve mesleki gelişime önem veren öğretmenlerin Eğitimde Fatih Projesinin hedeflerine ulaşabilmesi için kilit rol oynadıklarını belirtti.
Üç gün boyunca devam edecek çalıştayda, eTwinning Nedir?, eTwinning’de öğretmenlere sunulan kişisel ve mesleki gelişim imkanları nelerdir?, Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, EBA eTwinning Entegrasyonu, Eğitimde Teknoloji kullanımı, Web 2.0 araçları, Proje tabanlı eğitimi, STEM, Bilinçli ve Güvenli İnternet kullanımı, EBA Vfabrikayla Kodlama, EBA İçerik Üretim Sistemi konularında eğitimler verilecektir.
eTwinning bölgesel çalıştayları 12-14 Ekim 2017 tarihlerinde Gaziantep’de yapılacak çalıştay ile devam edecektir. Yapılacak çalıştayın ayrıntılarına uluşmak için tıklayınız: http://etwinningonline.eba.gov.tr/gaziantep-bolgesel-calistayi-2017/
KANALI: Duyuru
  • Katkı sunanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim.Katılımcılara başarılar dilerim.
  • Harika bir çalıştay oldu. Çok verimli geçti. Donanımlı bir ekip ve mükemmel bir organizasyondu. En yakın zamanda, öğrendiklerimizi uygulabileceğimiz bir atölye çalışması daha istiyoruz. Emeğinize sağlık.
  • Katılımcısı olduğum Etwinning çalıştayı icin emeği geçenlere tesekkür ederim.Çok verimli ,faydalı bir çalışma.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.