Aşureyi çıraklar pişirdi dağıttı arkadaşları ve ustaları yedi

Aşure ayı; Pendikmesemde ; hafta sonu mutluluk tablosu oluştu. Birlikte yaşamak, ortak değerlerde buluşmak, manevi huzurun hâkim olmasını sağlamak açısından öğretmenler öncülüğünde okulda Aşure Pişirilerek dağıtılması fikri idare ve öğrenciler tarafından olumlu karşılandı. Müdür yardımcısı Şenay BİLİR ve Edebiyat Öğretmeni Gülşen ÖZÜDOĞRU öncülüğünde okula devam eden çırak öğrenci Sercan KARTAL, Aysel KESKİN ve Ezine BÜLBÜL tarafından kazanlarla aşure pişirildi.

İSTANBUL-Arkadaşlık ve kardeşlik bağları;
Pendik Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte okul içi etkinlikler öğretmen ve öğrenci işbirliğiyle başladı. 2017 Eylül ayında 360 öğrenci kaydıyla önceki yıllara göre yoğunluk yaşanması öğretmen ve idarecileri memnun etti.

Aşure ayı;
Birlikte yaşamak, ortak değerlerde buluşmak, manevi huzurun hâkim olmasını sağlamak açısından öğretmenler öncülüğünde okulda Aşure Pişirilerek dağıtılması fikri idare ve öğrenciler tarafından olumlu karşılandı. Müdür yardımcısı Şenay BİLİR ve Edebiyat Öğretmeni Gülşen ÖZÜDOĞRU öncülüğünde okula devam eden Sercan KARTAL, Aysel KESKİN ve Ezine BÜLBÜL tarafından kazanlarla aşure pişirildi.

Müdür yardımcısı Şenay BİLİR ve Gülşen ÖZÜDOĞRU; değerler eğitiminde öğrencilerimizle ülkemize sahip çıkmayı, milli ve manevi günlerimizi gelecek nesillerimize anlatmayı hep hedefliyorduk bu vesileyle evde pişireceğimiz aşureyi okulda yapalım düşüncesi gelişti. İdare ve öğretmenlerimiz destek verdi sonuçta tüm öğrencilerimiz de afiyetle yediler dedi.

300 kişiye dağıtıldı;
Okul müdürü Selami ÇİÇEK; öğretmen ve öğrencilerimizin ortak çalışama anlayışıyla 300 kişilik aşure pişirilerek dağıtılması İlçe Milli Eğitim müdürlerimiz ve misafirlerimize dağıtılması hepimizi mutlu etti. Burada en güzel husus kendi imkânlarıyla destek veren öğretmenlerimizin öğrencileriyle birlikte organizasyon yaparak kardeşlik ve paylaşma duygularıyla Aşure dağıtımları takdir edilecek bir davranış oldu emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim dedi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.