Gaziantep eTwinning Bölgesel Çalıştayı Başladı

eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve kaliteli projeler üretilmesi için gerçekleştirilen bölgesel çalıştay 12-14 Ekim 2017 tarihlerinde Gaziantep ilinde yapılmaktadır.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz METE’nin katılım sağladığı çalıştaya Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet BAŞARAN çağrılı konuşmacı olarak katıldı.
MEB’in üç ana hedefinin kalite, kapasite ve erişimin artırılması olduğunu belirten BÜCÜK, bu üst hedefler doğrultusunda başta FATİH projesi ve EBA olmak üzere birçok çalışmanın öğretmenlerin ve öğrencilerin gelişimlerini desteklemek için kullanılan araçlar olduğunu söyledi. Eğitimde teknoloji kullanımına yönelik büyük yatırımların dünyadaki gelişmeler ile paralel olarak ülkemizde başlatıldığını, bu çalışmalarda asıl önemli olanın öğretmenlerin mesleki gelişim ve dönüşümleri ile öğrencilerin başarılarını desteklemek olduğunu söyledi.
Çalıştaya Gaziantep, Adana, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mardin, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa olmak üzere 10 ilden farklı branş ve seviyeden eTwinning faaliyetine yeni başlayan 160 öğretmen ve il koordinatörleri katıldı. 20 gönüllü öğretmenin yaptığı projelerin tanıtım stantları da çalıştayda yer aldı.
Üç gün boyunca devam edecek çalıştayda, eTwinning Nedir?, eTwinning’de öğretmenlere sunulan kişisel ve mesleki gelişim imkanları nelerdir?, Eğitimde Değişim ve Dönüşüm, EBA eTwinning Entegrasyonu, Eğitimde Teknoloji kullanımı, Web 2.0 araçları, Proje tabanlı eğitim, STEM, Kodlama, Bilinçli ve Güvenli İnternet kullanımı, kalite etiketi kriterleri konularında eğitimler verilecektir.
Çalıştayın ayrıntılarına ulaşmak için tıklayınız:

http://etwinningonline.eba.gov.tr/gaziantep-bolgesel-calistayi-2017/
KANALI: Duyuru

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.