Bahçelievler Avrupa kodlama haftasında geleceği kodluyor

İSTANBUL-Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak etkinliğimiz Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde 20 Ekim 2017 Cuma Günü düzenlenecektir. İlçemizde bulunan tüm ilkokullarımızın 4. sınıf şubelerinden 240 öğrenci ve tüm ortaokullarımızın 5. sınıf şubelerinden 290 öğrenci; " TOPLAM 530 ÖĞRENCİ ve 53 KOORDİNATÖR ÖĞRETMENİN KATILIMIYLA" kodlama etkinliğimiz gerçekleşecektir. Etkinliğimiz "code.org" programı tanıtım sunuları ile başlayacak; "Kodlama nedir? Neden kodlama? Kodlama ne işe yarar? Avrupa Kodlama Etkinliği nedir? sorularının cevaplarını içeren sunum ile devam edecek ve "code.org" programı üzerinden yapılacak kodlama uygulamaları ile detaylandırılacaktır. Son olarak da öğrencilerimizin kodlama eğitimlerinde yararlanabilecekleri EBA'da önerilen programlar tanıtılacaktır. Etkinliğimizde amacımız; öğrencilerimizde, öğretmenlerimizde ve tüm ilkokul ve ortaokullarımızda "kodlama" ile ilgili farkındalık oluşturmak ; "Avrupa Kodlama Haftası" etkinliklerinde ve "Avrupa Kodlama Etkinlik Haritası" üzerinde Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullar olarak yer almak; sosyal medya aracılığı ile ilçemizin ve okullarımızın sesini duyurmak ; yenilenen müfredatımıza uyumlu olarak "Türkiye Yeterlilik Çerçevesi" kazanımlarına sahip öğrenciler yetiştirmektir.

İSTANBUL- Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İlçemizde bulunan tüm ilkokullarımızın 4. sınıf şubelerinden 240 öğrenci ve tüm ortaokullarımızın 5. sınıf şubelerinden 290 öğrenci; " TOPLAM 530 ÖĞRENCİ ve 53 KOORDİNATÖR ÖĞRETMENİN KATILIMIYLA" kodlama etkinliğimiz gerçekleşecektir.

Etkinliğimiz Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde 20 Ekim 2017 Cuma Günü düzenlenecektir.

Etkinliğimiz "code.org" programı tanıtım sunuları ile başlayacak; "Kodlama nedir? Neden kodlama? Kodlama ne işe yarar? Avrupa Kodlama Etkinliği nedir? sorularının cevaplarını içeren sunum ile devam edecek ve "code.org" programı üzerinden yapılacak kodlama uygulamaları ile detaylandırılacaktır. Son olarak da öğrencilerimizin kodlama eğitimlerinde yararlanabilecekleri EBA'da önerilen programlar tanıtılacaktır.

Etkinliğimizde amacımız; öğrencilerimizde, öğretmenlerimizde ve tüm ilkokul ve ortaokullarımızda "kodlama" ile ilgili farkındalık oluşturmak ; "Avrupa Kodlama Haftası" etkinliklerinde ve "Avrupa Kodlama Etkinlik Haritası" üzerinde Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullar olarak yer almak; sosyal medya aracılığı ile ilçemizin ve okullarımızın sesini duyurmak ; yenilenen müfredatımıza uyumlu olarak "Türkiye Yeterlilik Çerçevesi" kazanımlarına sahip öğrenciler yetiştirmektir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.