Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yine bir ilke imza attı

5-8 Ekim 2017 tarihinde Muğla Bodrum´da düzenlenen Uluslararası Eğitim ve Değerler Sempozyumunda(İSOEVA) Mersin Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü rüzgarı esti. Türk Tarih Kurumu, Mersin Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen sempozyumda Tarsus´tan katılan 15 öğretmen "Eğitimde İyi Örnekler" başlığı ile bildirilerini sundu.

MERSİN-5-8 Ekim 2017 tarihinde Muğla Bodrum´da düzenlenen Uluslararası Eğitim ve Değerler Sempozyumunda(İSOEVA) Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü rüzgarı esti. Türk Tarih Kurumu, Mersin Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen sempozyumda Tarsus´tan katılan 15 öğretmen "Eğitimde İyi Örnekler" başlığı ile bildirilerini sundu. İSOEVA Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Ulusoy, Tarsus´un 15 öğretmenle yaptığı bu eğitim çıkartmasından çok memnun olduklarını belirtti.
Tarsus Ekibi, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım´ın katıldıkları özel sunumlarda Tarsus´ta gerçekleşen projelerini tanıttı. Sempozyuma katılan diğer katılımcılar, Tarsus ekibine yoğun ilgi göstererek Çukurova topraklarının verimli olduğu kadar öğretmenlerinin de verimli olduğunu söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, böyle büyük bir bilim organizasyonunda 15 öğretmenin Tarsus’u temsil ettikleri için büyük gurur duyduklarını ifade ederek Tarsus’ta eğitim alanında çok büyük bir sıçrayış olduğunu, son dönemlerde Tarsus´ta eğitim adına ilkler gerçekleştiğini, yapılan çalışmaları bilim dünyası ile paylaşmanın en iyi yolunun bu gibi sempozyumlar olduğunu ifade etti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.