Marmaris'te codeweek şenliği

Marmaris Evrenpaşa Ortaokulu ve Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu işbirliği ile "Codeweek Şenliği" düzenlendi.

MUĞLA-Bu sene 5. si düzenlenen ve Google’ın da desteklediği Codeweek (Avrupa Kodlama Haftası) etkinlikleri, Marmaris'te şenlik havasında kutlandı. Evrenpaşa Ortaokulu ve Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu öğrencileri oluşturdukları Yazılım ve Robotik projelerini sergileme fırsatı buldular.
Codeweek Şenliği´ne İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Züleyha ALDOĞAN, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı. Şenlikte; Mbot setleri, Lego Wedo 2.0, Arduino setleri, Beebot, O-bot ve M-Orion tanıtıldı ve oluşturulan robotik projeleri sergilendi. Öğrencilerin Scratch ile yaptıkları oyunları gösterildi. Fişsiz kodlama etkinlikleri, kendi robotunu tasarlama etkinliği yapıldı. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik uygulamaları gösterildi ve uygulandı. Ayrıca şenlikte Evrenpaşa İlkokulu öğrencileri mini bir konser verdi. Kodlama ile ilgili bilgilendirme panoları oluşturuldu.
İlgili Haberler:
http://www.marmaristv.com.tr/haber/marmariste-kodvik-egitimi/242883 /> http://marmaris.meb.gov.tr/www/avrupa-kodlama-haftasi-kapsaminda-etkinlikler-gerceklestirildi/icerik/1740
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.