Avrupa Kodlama Haftası etkinliklerimiz

Kaptanından en yeni üyesine kadar bilgisayar alanında İFL adını ışıldatan bilgisayar olimpiyat öğrencilerinin okulu İzmir Fen Lisesi'nde gençler hem kodladı hem kodlattı.

İZMİR-Kaptanından en yeni üyesine kadar bilgisayar alanında İFL adını ışıldatan öğrencilerin okulu İzmir Fen Lisesi'nde gençler hem kodladı hem kodlattı.

Okulumuzda 7 - 22 Ekim tarihleri arasında Avrupa Birliği Kodlama Haftası (EU Code Week) kapsamında HackerRank ve CodeForces siteleri ile Code::Blocks Yazılımı kullanılarak C Programlama Dilinde Arama ve Sıralama algoritmaları kodlandı.

2 hafta boyunca okul çıkışlarında 16.00 - 17.45 saatleri arasında yapılan çalışma 12 öğrenci öğrenen ve 6 öğrenci öğreten/destek olan olarak toplam 18 kişi ile gerçekleştirildi. Böylelikle hem Olimpiyat Takım Seçme Sınavı hazırlığı hem kodlama haftası etkinliği bir arada yürütüldü. Bununla beraber pansiyonumuzda 3 etüt boyunca 3 öğrencimiz arasında Code Contest (İleri Düzey Kodlama Yarışması) yapıldı.

Etkinliğe � erkek ve %6 düzeyinde kız öğrenci katıldı. Kızlarımızı daha etkin bir şekilde kodlama ve robotik faaliyetlerde görmek istiyoruz. Biliyoruz ki kızlarımız bu alanlarda da çok hünerlidirler.

ETKİNLİK Sayfası: http://events.codeweek.eu/view/160233/c-dili-ile-arama-ve-sralama-algoritmalarnn-kodlanmas/
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.