Marmaris' te Avrupa Kod Haftası (CodeWeek) yapılan şenlikle kutlandı

Muğla Marmaris Evren Paşa Ortaokulu ve Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu işbirliği ile 20 Ekim 2017 tarihinde okul bahçesinde Avrupa Kodlama Haftası Şenliği düzenlendi.

MUĞLA-Marmaris Evren Paşa Ortaokulu ve Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu işbirliği ile Google sponsorluğunda her yıl düzenlenen Avrupa Kodlama Haftası (Codeweek.eu) kapsamında etkinlikler gerçekleştirildi. Evren Paşa Ortaokulu' nun ev sahipliği yaptığı şenlikte, hafta boyunca Bilişim Teknolojileri derslerinde kodlama çalışmaları yapan her iki okulun öğrencileri geliştirmiş oldukları projeleri Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN, Marmaris İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, veliler, okulların tüm öğretmen ve öğrencilerine sergileyerek geleceğin dili olan kodlamanın önemini bir kez daha gösterdiler.
Şenlikte; Mbot setleri, Lego Wedo 2.0, Arduino setleri, Beebot, O-bot ve M-Orion robot setleri tanıtıldı ve oluşturulan robotik projeleri sergilendi. Öğrencilerin EBA Kodlama sayfasındaki Blockly uygulamaları ve Scratch ile oluşturdukları oyunlar ilgi çekti. Şenlikte ayrıca Fişsiz Kodlama , Kendi Robotunu Tasarla, Origami standları, Kodlama ile ilgili bilgilendirme panoları ve Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik uygulamaları yer aldı. Evren Paşa Ortaokulu öğrencilerinden oluşan orkestra da çaldığı parçalarla ziyaretçilerin beğenisini topladı. Şenlik sayesinde bilişim teknolojileri araçlarının etkili bir şekilde üretimde kullanılabileceği gerçeği göz önüne serilmiş ve kodlama konusunda farkındalık yaratılmıştır.
İlgili Haberler:
http://www.marmaristv.com.tr/haber/marmariste-kodvik-egitimi/242883 /> http://marmaris.meb.gov.tr/www/avrupa-kodlama-haftasi-kapsaminda-etkinlikler-gerceklestirildi/icerik/1740
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.