İnegöl Kırcalı MTAL kitap okuma Bursa finaline katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından Türkiye’deki meslek liselerinde okuma kültürünü artırma amacıyla düzenlen "Kitap Okuma Yarışması Etkinliği" nin Bursa elemeleri 26 Ekim 2017 günü Bursa-Osmangazi Atatürk Anadolu Lisesi'nde yapıldı. 9-10-11. sınıflar düzeyinde yapılan yarışmaya 37 öğrenci katıldı. İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi öğrencileri Yağmur Demir ve Hatice Sena Çakmak ilçe birinci ve ikinciliğini alarak Bursa’da yapılan elemelerde İnegöl’ü temsil ettiler.

BURSA- Milli Eğitim Bakanlığı MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından Türkiye’deki meslek liselerinde okuma kültürünü artırma amacıyla düzenlen "Kitap Okuma Yarışması Etkinliği" nin Bursa elemeleri 26 Ekim 2017 günü Bursa-Osmangazi Atatürk Anadolu Lisesi'nde yapıldı. 9-10-11. sınıflar düzeyinde yapılan yarışmaya 37 öğrenci katıldı. İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi öğrencileri Yağmur Demir ve Hatice Sena Çakmak ilçe birinci ve ikinciliğini alarak Bursa’da yapılan elemelerde İnegöl’ü temsil ettiler.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü´nün belirlediği ve il milli eğitim müdürlüklerince belirlenen beş kitabın dönem sonu tatilinde okunmasıyla yapılan etkinliğin seçmeleri yeni 26 Ekim 2017 günü Bursa'da gerçekleşmiş oldu.

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi'nde yapılan yarışmada öğrencilerimize okul müdürümüz Abdurrahim Mercan, Müdür Yardımcımız Dilaver Babacan ve danışman edebiyat öğretmenimiz A.Metin Kürümoğlu eşlik etti.

Konuyla İlgili konuşan Okul Müdürü Abdurrahim Mercan: “Okul olarak ilçe ve ilde yapılan yarışmalara katılarak okulumuzu temsil ediyoruz. Bu yıl MTGM kitap okuma yarışmasına öğrencilerimizi Edebiyat öğretmenimiz A.Metin Kürümoğlu hazırladı. İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Teknik Anadolu (Sağlık Meslek) Lisesi’nin İnegöl’de ve Bursa’da ve ülke çapında yapılan yarışmalarda dereceye girmesi meslek liseleri adına çok güzel. Öğrencilerimizin uygulama dersleri ve teorik derslerinin arasında bu tür kültürel faaliyetlere katılmaları gerçekten takdire şayandır.Bursa elemelerinde de il derecesi alacağımıza inanıyorum. Bu konuda öğrencilerimize danışmanlık yapan edebiyat öğretmenimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrencileri yarışmaya hazırlayandanışman öğretmen A.Metin Kürümoğlu ise: “Bu yarışmada derece almamız şaşırtıcı değil, çünkü önceki yarışmalarda da ilçe ve il çapında birçok başarı göstermiş; bir çok kez de ülke finallerinde Bursa’yı temsil etmiştik. Türkiye birinciliği ve ikincilikleri kazanmıştık. Son altı yılda yüzü aşkın derece aldık. Bu yarışmaya da ciddi olarak hazırlandık ve derece alacağımıza inandık. Bu inancımız boşa çıkmadı çok şükür. Dereceye giren öğrencilerimize ve bize desteklerini esirgemeyen okul müdürümüz Abdurrahim Mercan’a teşekkür eder; öğrencilerimizin başarılarının devamını Allah’tan niyaz ederim.” diye konuştu.

Sonuçların altı kasımda MEB MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'ne bildirileceği ve ileri bir tarihte ödüllendirileceği öğrenildi.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.