Değerlerin izinde minik yazarlar

Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Ülger Kepkep Ortaokulu 25/10/2017 tarihinde projelerine yeni bir proje ekledi.Öğrencilerde olumlu davranış geliştirmek anacıyla değerler eğitimi konulu Tiyatro yarışması başlatıldı

GAZİANTEP-Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Ülger Kepkep Ortaokulu 25/10/2017 tarihinde projelerine yeni bir proje ekledi.Öğrencilerde olumlu davranış geliştirmek anacıyla değerler eğitimi konulu Tiyatro yarışması başlatıldı.
Okulumuz tiyatro kulübü rehber öğretmenleri ve Türkçe zümresi öğrencileri değerler eğitimi konusunda bilinçlendirmek amacıyla okulda kendi yazarlarını yetiştirme kararı aldı.
Sevgi, saygı, merhamet, hoşgörü, temizlik, vatan, millet, bayrak temaları işlenecek; diğer projelerden farklı olarak bu projede bahsi geçen tiyatro okulda yaşanmış veya yaşanması mümkün bir olayın kaleme alınması şartı konulmuştur.
Zümre Başkanı F Gülcan AKGÜL öğrencilerin değerlerle ilgili metinleri okuması, yazması panaro sergilemesi bir yere kadar etkili olabilir; ama biz öğrencilerimize bunu en derinden yaşatmak istiyoruz. Yazdıkları tiyatro eserlerini yönlendirmelerle belli bir kompozisyona sokacağız. Beğenilen eserlerin sene sonu şenliğinde sahlenmesi planımız var. Öğrencilerimiz değerlerimizi severek işletecek, etkilenecek ve çevrelerini etkileyeceklerdir. Diyerek okulun vizyonunun ne kadar büyük olduğunu kanıtlamış oldu.
Değerler konusunda özverili çalışmalar sergileyen okul idaresine ve Türkçe zümresine teşekkür ediyoruz.
KANALI: Etkinlik

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.