Yarınlarımız için evinizdeyiz

Balıkesir-Erdek İlçesi Ahmet Vehbi Çıkrıkçıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri Bengi projesi kapsamında ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.

BALIKESİR-Erdek İlçesi Ahmet Vehbi Çıkrıkçıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Öğretmeni Mücella Ödemiş ve İngilizce Öğretmeni Elvan Dağlı Bengi projesi kapsamında ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.
Eğitimde aile, okul ve öğretmen en etkili faktördür. Öğrencilerin akademik başarılarının istenen düzeye gelebilmesi için okul-aile işbirliğinin geliştirilmesi gerekmektedir. Gerekçedeki temel ilke okul ve aile arasında sağlıklı bir bağ kurmaktır.Bu projeyle öğrencilerin okula olan ilgilerini arttırarak devamsızlıklarının büyük ölçüde azaltılması hedeflenmektedir.
Bu projeyle velilerin okula bakış açısı olumlu yönde gelişmiş, okul aile arasında eğitsel birliktelik sağlanmıştır, eğitim öğretimde veli desteğini sağlayarak başarıda iş birliği sağlanmıştır.
Uygulamadan velilerimiz de çok memnun olduklarını dile getirmişler ve yapılan ziyaretler ile öğrencinin kendisini okula daha fazla ait hissetmekte olduğunu ve özgüvenlerinin arttığını belirtmişlerdir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.