İnegöl Kırcalı MTAL TDK kompozisyon Bursa finallerinde

2017 yılının “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından TDK ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile öğretmen ve lise öğrencilerine yönelik düzenlen makale ve deneme yarışmasının İnegöl elemeleri yapıldı. 9-10-11.12. sınıflar düzeyinde yapılan yarışmada İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi öğrencileri Songül Markoç ve Neslihan Güneş Bayrak ilçe birinci ve ikinciliğini alarak Bursa’da yapılacak il elemelerinde İnegöl’ü temsil edecekler.

BURSA-2017 yılının “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından TDK ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile öğretmen ve lise öğrencilerine yönelik düzenlen makale ve deneme yarışmasının İnegöl elemeleri yapıldı. 9-10-11.12. sınıflar düzeyinde yapılan yarışmada İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi öğrencileri Songül Markoç ve Neslihan Güneş Bayrak ilçe birinci ve ikinciliğini alarak Bursa’da yapılacak il elemelerinde İnegöl’ü temsil edecekler.
Konuyla İlgili konuşan Okul Müdürü Abdurrahim Mercan: “Okul olarak ilçe ve ilde yapılan yarışmalara katılarak okulumuzu temsil ediyoruz. Bu yıl öncelikle MTGM kitap okuma yarışmasında derece aldık; şimdi de TDK' nın yaptığı "Dilimiz Kimliğimizdir" kompozisyon yarışmasında Bursa finalisti olduk. Öğrencilerimizi yarışmaya Edebiyat öğretmenlerimiz Bahri Pamuk ve A.Metin Kürümoğlu hazırladı. İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Teknik Anadolu (Sağlık Meslek) Lisesi’nin İnegöl’de ve Bursa’da ve Türkiye çapında yapılan yarışmalarda dereceye girmesi meslek liseleri adına çok güzel. Bursa elemelerinde de il derecesi alacağımıza inanıyorum. Bu konuda öğrencilerimize danışmanlık yapan edebiyat öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Öğrencileri yarışmaya hazırlayan öğretmenlerden A.Metin Kürümoğlu ise: “Bu yarışmaya Bahri Pamuk Beyle işbirliği yaparak katıldık. Derece almamız şaşırtıcı değil, çünkü önceki yarışmalarda da İnegöl ve Bursa'da birçok başarı göstermiş; bir çok kez de Türkiye finallerinde Bursa’yı temsil etmiştik. 2015'te Türkiye birinciliği ve 2017'de Türkiye ikinciliği kazanmıştık. Son altı yılda yüzü aşkın derece aldık. Bu yarışmaya da ciddi olarak hazırlandık ve derece alacağımıza inandık. Bu inancımız boşa çıkmadı çok şükür. Dereceye giren öğrencilerimize ve bize desteklerini esirgemeyen okul müdürümüz Abdurrahim Mercan’a ve Bahri Pamuk Beye teşekkür eder; öğrencilerimizin başarılarının devamını Allah’tan niyaz ederim.” diye konuştu. Öğrenciler adına konuşan ilçe birincisi Songül Markoç ise; "Bu yarışmaya katılmamızı sağlayan edebiyat öğretmenim Bahri Pamuk'a teşekkür ederim. Yine çalışmalarım sırasında bana ve Neslihan arkadaşıma destek olan Metin Kürümoğlu hocama teşekkür ederim. İnşaallah arkadaşımla Bursa'da da derece alarak Türkiye finallerine katılırız." dedi.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.