First Step To Coding

Mersin/Hürriyet ilkokulu 1-B sınıfı olarak 7-22ekim Avrupa Kodlama Haftası etkinligine katılındı.Hafta boyunca Code Org ders 1 çalışmaları yapıldı. Ayrıca Cody Roby oyunu kartları indirilerek öğrencilerlerle birlikte hazırlandı.Sınıf içinde gruplara ayrılarak oyun oynatıldı.Oyunu zamanını iyi kullanıp doğru çözüm yolları üreten öğrenciler arasında şampiyon seçildi ve ödüllendirildi. .

Mersin-Hürriyet ilkokulu 1-Bsınıfı olarak First Step To Coding projesi kapsamında Avrupa Kodlama Haftasına(7-22ekim)katıldı.Hafta boyunca Code Org'tan DERS 1 çalışmaları yapldı.Ayrıca CODY ROBY oyunu kartları indirilerek öğrencilerle birlikte kartlar hazılanıp oyun hakkında bilgilendirme yapıldı.Öğrenciler gruplara ayrılarak oyun oynatılarak yarışmalar yapıldı. Zamanını daha etkin kullanan ve çözüm yolları ögreten öğrenciler arasında şampiyon belirlenerek ödüllendirildi.Cody Roby oyunuyla problem çözme çözüm yolları üretme zamanı daha verimli kullanma oynarken eğlenerek öğrenebilme becerilerinin geliştiğinin farkına vardılar.
Öğrencilerimizin bilişimsel düşünme becerilerinin geliştirğini ve günlük yaşamda karşılştıkları problemleri çözme yeteneklerini geliştirmelerinde etkin rol oynadığı gözlenmiştir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.