Uluslararası Eğitim Teknolojileri sempozyumu Sivas'ta gerçekleşti

27-28 Ekim tarihlerinde “Uluslararası Eğitim Teknolojileri Sempozyumu” Sivas’ta gerçekleşti. Okulumuz öğretmenlerinden 1-G Sınıf Öğretmeni Burcu ÇELİK sempozyumda “İlkokullarda Kodlama Eğitimi” adlı sözlü bildirisini sundu.

SİVAS- Millî Eğitim Bakanlığı ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin işbirliği ile düzenlenen “Uluslararası Eğitim Teknolojileri Sempozyumu”nun açılışı Sivas´ta gerçekleşti
Sempozyumun açılışına Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta, Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) başta olmak üzere Millî Eğitim Bakanlığının projelerini anlatan kısa bir tanıtım filmi gösterildi.
Sempozyumda okulumuz öğretmenlerinden Burcu Çelik "İlkokullarda Kodlama Eğitimi" adlı sözlü bildirisini sundu. Bildirinin bir bölümünde ise "Kodlama eğitimi ile hedeflenen; bütün bireylerin bilgisayar programcısı ya da yazılımcı olması değildir.Teknolojinin eğitime entegre edilmesi, öğrencilere 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılması, bu becerileri karşılaştıkları durumlarda kullanabilmesi,teknolojik gelişmelerin doğru anlaşılması ve kullanılması ayrıca erken yaşta verilmesi sebebiyle bilişim alanında yetenekli olduğu anlaşılan öğrencilerin, doğru bir şekilde yönlendirilerek önümüzdeki yıllarda bu alanda, ülkemizde ve dünyada oluşacak personel ihtiyacını karşılayabilecek bireyler olmaları hedeflenmektedir." denildi.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.