Yahya Kemal’in velileri bir inci

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Şube Müdürlüğünde görevli Sosyolog - Aile Danışmanı Mukaddes Yeter, Eğitimde Bir “inci” Yahya Kemal İlkokulu velilerine “ Öğrencinin okul başarısında Anne Babanın Rolü”, Psikolojik Danışman Ayşen Ergin tarafından da öğrencilere “İletişim ve Akran Zorbalığı” konusunda seminerler verildi.

KAHRAMANMARAŞ- - Dulkadiroğlu- Yahya Kemal İlkokulu/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Şube Müdürlüğünde görevli Sosyolog - Aile Danışmanı Mukaddes Yeter, Eğitimde Bir “inci” Yahya Kemal İlkokulu velilerine “ Öğrencinin okul başarısında Anne Babanın Rolü”, Psikolojik Danışman Ayşen Ergin tarafından da öğrencilere “İletişim ve Akran Zorbalığı” konusunda 8 Kasım Perşembe günü seminerler verildi.
Velilere düzenlenen seminerde, okul ve aile ilişkisinin öğrencinin öğrenim hayatı için önemi vurgulandı. Bu konuda okula ve aileye düşen sorumluluklar belirtildi.
Çocuklarımıza davranış biçimlerimize örnek olarak;
 TV izlemeyi bırak artık yerine,” Birlikte oyun oynamaya ne dersin?”
 Burayı toplarsan sana çikolata verebilirim, yerine “Geçen gün burayı topladığında beni ne kadar mutlu etmiştin.”
 Kes, şu ağlamayı! yerine “Kötü hissettiğini biliyor ve seni anlıyorum.”
 Hazırlanman için daha ne kadar bekleyeceğim, yerine “Bakalım hangimiz daha önce hazırlanacak?” vb. olumlu cümleleri kullanmamızın daha iyi olacağı belirtildi.
Yeter; katılım ve velilerin soru cevap kısmında sorduğu sorularla verimli bir Seminer yapıldığını, bu güzel ortamı sağlayan Okul Lideri Hüseyin Yılmaz’a teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
Yahya Kemal İlkokulu Okul Lideri Hüseyin Yılmaz; Biz biliyoruz ki geleceğimizin mimarı öğrencilerimizdir ve onların eğitimini sadece okula bırakmak yeterli değil. Bize düşen bir görev de velilerimizi donanımlı hâle getirmek. Öğrenci ailelerini bilinçli anne babalar yapmak adına her ay Konferans Salonumuzda velilerimize seminerler veriyoruz.
Bu ay bizim Veli çalışmamıza destek sağlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum, dedi.
Program, Okul Lideri Hüseyin Yılmaz tarafından Sosyolog - Aile Danışmanı Mukaddes Yeter’e Teşekkür Belgesi takdim edilerek sona erdi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.